اخبار شرکت‌هاسیستم عامل‌هاویژه

Windows 10 برای تمامی گوشی‌های هوشمند ویندوزفونی عرضه خواهد شد

Windows 10، سیستم‌عامل بزرگ مایکروسافت خواهد بود که با هر چیزی سازگاری خواهد داشت اما عرضه‌ی آن به صورت همزمان برای تمامی محصولات، انجام نخواهد شد. سازندگان اعلام کرده‌اند که ابتدا Windows 10 برای PC عرضه خواهد شد و پس از آن، نسخه‌ی موبایلی از آن با نام Windows 10 Mobile، برای گوشی‌های هوشمند عرضه می‌شود که البته این اتفاق هم به صورت همزمان، برای تمامی تلفن‌های هوشمند نخواهد افتاد.

یکی از مدیران ارشد این شرکت در مورد علت عدم هماهنگی این بروزرسانی در عرضه، اعلام کرد که یکی از دلایل مهم برای بروزرسانی تلفن‌های همراه، شبکه‌ی اینترنت می‌باشد که در کار ما تاثیر زیادی می‌گذارد. از طرفی دیگر Windows 10 Mobile باید برای تک تک دستگاه‌ها تست و سازگاری کامل آنها تایید شود که همین موضوع، کمی زمان‌بر می‌باشد اما با تجربه‌هایی که از عرضه‌ی نسخه‌ی PC از ویندوز 10 به دست می‌آوریم، انجام عرضه‌ی این بروزرسانی برای گوشی‌های هوشمند، کار سختی نخواهد بود.

اگر بخواهیم کمی هوشمندانه‌تر نیز به موضوع نگاه کنیم، عرضه‌ نکردن ویندوز 10 برای تلفن‌های هوشمند در اسرع وقت، می‌تواند در برنامه‌ی مایکروسافت برای معرفی یک پرچم‌دار جدید، وقفه ایجاد نماید. در حال حاضر مایکروسافت، محصولات رده‌پایین و یا میان‌رده‌ی زیادی را معرفی و روانه‌ی بازار می‌کند اما خبری از معرفی یک پرچم‌دار جدید و قدرتمند نیست. اگر مایکروسافت به دنبال معرفی یک پرچم‌دار جدید باشد، با توجه به زمان عرضه‌ی Windows 10 برای PC و گوشی‌های هوشمند، زمانی زودتر از پایان سال جاری را نباید برای حضور این تلفن در بازار، در نظر بگیریم.

البته شاید این اتفاق در سال جاری نیز رخ ندهد چرا که حتی تاریخ عرضه‌ی دقیق Windows 10 نیز مشخص نشده و مایکروسافت به گفتن کلمه‌ی “تابستان”، بسنده کرده است. پس در چنین حالتی، زمان عرضه‌ی Windows 10 Mobile نیز در هاله‌ای از ابهام باقی خواهد ماند و شاید زودتر از ماه سپتامبر، نتوانیم نسخه‌ی موبایلی از این سیستم‌عامل را ببینیم. نمایشگاه IFA 2015 نیز در تاریخ 4 سپتامبر آغاز و تا 9 سپتامبر، ادامه خواهد داشت، تصور می‌کنید می‌توانیم نسخه‌ی جدید از سیستم‌عامل مایکروسافت را در این نمایشگاه بر روی گوشی‌های هوشمند ببینیم؟

Windows 10 Mobile، تنها ویرایش ویندوز 10 نمی‌باشد که مایکروسافت آن را منتشر خواهد ساخت بلکه عرضه‌ی این سیستم‌عامل برای Xbox One، هدست HoloLens و … نیز هر کدام، زمان جداگانه‌ی خود را دارند و احتمالا، این محصولا دیرتر سیستم‌عامل جدید مایکروسافت را دریافت نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن