اخبار شرکت‌ها

شیائومی رتبه سوم در ساخت گوشی‌های هوشمند را از آن خود کرد

شیائومی توانست رتبه سوم در ساخت گوشی های هوشمند را از هواوی بگیرد. اکنون این کمپانی به سومین سازنده بزرگ گوشی های هوشمند در جهان تبدیل شده است. سامسونگ و اچل نیز در جایگاه همیشگی اول و دوم قرار دارند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری مجله خبری تکنا، پیش از شیائومی، هواوی برای مدتی در جایگاه سومی شازندگان گوشی های هوشمند قرار داشته است. در سه ماهه نخست 2020 شیائومی با فروش 6 میلیون گوشی برای نخستین بار در رده سوم قرار گرفت و هواوی با فروش 5.5 میلیون گوشی به رده چهارم رفته است. البته تعداد گوشی های فروش رفته در مقایسه با سال گذشته نشان دهنده افت فروش به دلیل شیوع کرونا خواهد بود. شیائومی در سال گذشته 10 میلیون گوشی و هواوی 12.2 میلیون گوشی فروخته بود. افت فروش هواوی 70 درصد بوده است. اما در مجموع فروش گوشی های هوشمند در مقایسه با سه ماهه سال 2019 افت فرشو 39 درصدی را نشان می دهد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

تحریم های آمریکا علیه هواوی و همچنین پیروی گوگل از این موضوع به شیائومی این فرصت را داده است تا بتواند با قیمت های رقابتی بازار بیشتری را نسبت به هواوی کسب کند. از طرفی شیوع بیماری در چین نیز در کاهش فروش تاثیر داشته است. اکنون که بازارهای چین در حال بازگشت به روال قبل هستند، اوضاع در بازارهای اروپا رو به وخامت است.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا