یوتیوب حالت مخفی به اسم Dark Mode دارد

تم‎های روشن و تیره قابلیتی است که این روزها بسیار مرسوم بوده و چند وقتی در اپ‎های مختلف به چشم می‎خورند. گرچه اخیرا بیشتر تاکید بر روی تم تیره و Dark mode بوده است به نحوی که اپلیکیشن‎هایی همانند با توئیتر در نهایت بعد از این همه سال این قابلیت را معرفی کرده‎اند. حال به […]

تم‎های روشن و تیره قابلیتی است که این روزها بسیار مرسوم بوده و چند وقتی در اپ‎های مختلف به چشم می‎خورند. گرچه اخیرا بیشتر تاکید بر روی تم تیره و Dark mode بوده است به نحوی که اپلیکیشن‎هایی همانند با توئیتر در نهایت بعد از این همه سال این قابلیت را معرفی کرده‎اند. حال به نظر می‎رسد که یوتیوب نیز دارای ویژگی مشابهی است.

پستی در فروم اجتماعی Reddit منتشر شده که نشان می‎دهد یوتیوب دارای یک قابلیت مخفی dark mode است که کاربران اگر بخواهند می‎توانند فعال کنند. به یاد داشته باشید که این حالت تنها در نسخه‎ی تحت وب یوتیوب دیده می‎شود، بنابراین اگر دستگاه موبایل دارید این قابلیت ظاهرا برای اپ یوتیوب ارائه نشده است. همان‎‏طور که در تصویر بالا می‎توانید مشاهده کنید، به دنبال فعال‎سازی این حالت کل فضای یوتیوب تیره و هر بخش از این پلت‎فرم به جز بخش creator studio چنین حالتی را خواهد داشت.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

توجه داشته باشید که این حالت تنها قابل اجرا در مرورگر کروم است، بنابراین امکان آن وجود دارد که گوگل در حال محک‎زدن این قابلیت قبل از قراردادن آن در اختیار سایر مرورگرها است. به منظور فعال‎سازی dark mode، کاربران بایستی کلیدهای ترکیبی Ctrl+ Shift + I (یا Option + Command + I در مک) را فشار دهند. وارد تب “کنسول” شده و کد document.cookie=”VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE; path=/” یا اگر جواب نداد document.cookie=”VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE” را وارد کنند.

 بعد از این اقدام بایستی کنسول بسته و صفحه رفرش شود و کاربر به دنبال کلیک بر روی تصاویر پروفایل خود در یوتیوب و بخشی به اسم “Dark Mode” قادر به فعال‎سازی این حالت خواهد بود. اگر جواب نداد احتمالا او بایستی از حساب کاربری خود خارج و دوباره وارد شود.