اخبار شرکت‌ها

تغییر نحوه درآمدزایی یوتیوب؛ حذف کانال‌های کم درآمد

یوتیوب تصمیم دارد تا حساب کاربران با فالوور کم را بطور کلی پاک کند و حتی ممکن است این کاربران اکانت گوگل خود را نیز از دست بدهند. بدین ترتیب تولیدکنندگان محتوایی که از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار ندارند، در شرایط جدید ماندگار نخواهند بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز و به نقل از Mashable، یوتیوب با اعلام بیانیه‌ای به تمامی کاربران هشدار داد که دسترسی اکانت گوگل و کل یا بخشی از سرویس این پلتفرم برای اکانت‌های با درآمد پایین از 19 آذر قطع خواهد شد. این بیانیه که سرو صدای بسیاری را در میان کاربران یوتیوب ایجاد کرده می‌تواند به سود تولیدکنندگان محتوا با درآمد بالا باشد.

یوتیوب اعلام کرده که تمامی درآمد خود را از طریق کانال‌های با فالوور بالا و از دسته‌های طلایی یا الماسی کسب می‌کند. به همین دلیل قصد دارد کلیه توجه و منابع خود را صرف منافع این کانال‌ها کند. این موضوع کاربران دسته برنز و نقره ای را نگران کرده است زیرا این گروه به راحتی به فضای ابری، سرور و امکان میزبانی یوتیوب استفاده می‌کنند و هزینه ای هم بابت آن پرداخت نمی‌کنند.

این پلتفرم محبوب اکنون قصد دارد تا نحوه درآمدزایی خود را تغییر دهد. زیرا معتقد است که بیشترین ضرر را از جانب کانال‌هایی با تعداد زیر یک میلیون فالوور می‌بیند. سیاست‌های یوتیوب در این زمینه تنها به این مورد ختم نمی‌شود. سال گذشته نیز یوتیوب تصمیم داشت تا تنها کاربرانی را که در طول 12 ماه موفق می‌شدند تا 1000 فالوور و بیش از 4 هزار ساعت بازدید را داشته باشند به عنوان همکار معرفی کند. با این حال هنوز تکلیف افرادی که تنها برای بازدید ویدئو از این پلتفرم استفاده می‌کنند مشخص نشده است.

 
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا