اخبار شرکت‌ها

شرکت ZTE ضرر مالی خود در سه ماهه پایانی 2016 را به علت جریمه دولت آمریکا گزارش می‎دهد

شرکت ZTE مورد اتهام دادستانی دولت آمریکا به علت نقض تحریم‎های این کشور علیه ایران و کره‎شمالی واقع شده و در دادگاه برگزار شده متخطی شناخته شد. این شرکت موافقت کرده است که یک جریمه‎ی 892 میلیون‎ دلاری پرداخت کند، جریمه‎ای که اوضاع این شرکت را بسیار وخیم کرده است به نحوی که آن‎ها در گزارش مالی خود برای سه ماهه‎ی پایانی سال 2016 یک ضرر مالی 760 میلیون دلاری را اعلام کرده‎اند. این احتمال وجود دارد که اگر مشخص شود که این شرکت از شرایط توافق با دولت آمریکا تخطی کرده باشد، 300 میلیون دلار دیگر نیز جریمه بپردازد.

سه ماه‎ی سوم سال 2016 این شرکت میزان سود خود را 158 میلیون دلار اعلام کرده بود، اما مبلغ این جریمه آن‎قدر زیاد بوده است تا کل میزان سود ZTE در سال 2016 با شیبی منفی روبرو شود و یک ضرر 343 میلیون دلاری برای این شرکت به ارمغان آورد، آن‎هم زمانی که این شرکت پیش‎بینی کرده بود در این سال 557 میلیون دلار سود کند. میزان سودی که به نسبت آمار به دست آمده‎ی این شرکت در سال گذشته یک رشد سالم 19.2 درصدی داشت.

جنبه‎ی مثبت ماجرا رشد 24.6 درصدی درآمد این شرکت از هر سه‎ماهه به سه‎ماهه‎ی بعدی و 1 درصد در مقایسه با سال قبل  آن است. هم‎چنین سهام شرکت ZTE قبل از روز گذشته با یک افزایش 13.9 درصدی روبرو شده است.

دیدگاه کاربر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا