تولید سبزی در مزرعه های رباتیک امریکا

یک شرکت آمریکایی، مزرعه‌ای ابداع کرده است که پرورش گیاهان در آن به صورت هوشمند صورت می‌گیرد. نخستین مزرعه رباتیک آمریکا به تازگی در شهر “سان کارلوس” افتتاح شده است. هدف شرکت سازنده موسوم به “آیرن اکس”(Iron Ox) از ابداع این مزرعه، تولید سبزیجات برگی مانند کاهوی رومی و کلم کالی تا 26 هزار عدد […]

یک شرکت آمریکایی، مزرعه‌ای ابداع کرده است که پرورش گیاهان در آن به صورت هوشمند صورت می‌گیرد. نخستین مزرعه رباتیک آمریکا به تازگی در شهر “سان کارلوس” افتتاح شده است. هدف شرکت سازنده موسوم به “آیرن اکس”(Iron Ox) از ابداع این مزرعه، تولید سبزیجات برگی مانند کاهوی رومی و کلم کالی تا 26 هزار عدد در سال است. “براندون الکساندر”(Brandon Alexander)، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت “آیرن اکس” گفت: این پروژه، روشی کاملا متفاوت را در صنعت کشاورزی ارائه می‌دهد. روش‌های سنتی کشاورزی، کاشت دانه، انتظار چند ماهه و سپس برداشت محصول را در بر دارد.

تولید سبزی در مزرعه های رباتیک امریکا

تولید سبزی در مزرعه های رباتیک امریکا

اندازه این مزرعه، 743.2243 متر مربع است. اگرچه این اندازه در مقایسه با هزاران هکتار مزارع سنتی ناچیز به نظر می‌رسد اما ممکن است با استفاده از فناوری هوشمند، محصول خروجی مزرعه، پنج برابر اندازه آن باشد. در این مزرعه از روش آب‌کشت استفاده می‌شود که روش پرورش گیاهان بدون خاک و با استفاده از مواد معدنی مغذی محلول در آب است. مزارع آب‌کشتی برخلاف مزارع معمولی، محصولات خود را در دسته‌های عمودی و افقی پرورش می‌دهند. هر عنصر با استفاده از لامپ‌های LED و فواره‌های آب کنترل می‌شوند تا بر اندازه، بافت و دیگر ویژگی‌های محصول اثر بگذارند.

ماهواره chameleon با قابلیت پیکربندی در مدارهای دلخواه

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

آیرن‌اکس به جای کشاورز، یک ربات بزرگ موسوم به “آنگوس”(Angus) را به کار گرفته است. آنگوس، لوله‌های پر از آب با وزن 800 پوند را بدون بیرون ریختن آب حرکت می‌دهد. یک بازوی رباتیک نیز، از محصولات مراقبت می‌کند. با استفاده از فناوری خودکار، مشتریان می‌توانند از سبزیجات برگی تازه که در همسایگی خودشان رشد کرده‌اند، استفاده کنند. از آنجا که یک مزرعه داخلی، مانند مزارع سنتی در معرض تغییرات فصلی قرار نمی‌گیرد، می‌توان از آن در سراسر سال استفاده کرد.