اختراعات جدیدعلمیویژه

جابجایی هواپیماها با ربات HyQReal + ویدئو

برای اولین بار در فرودگاه جنوا ایتالیا

در گذشته ما شاهد ربات HyQ بودیم که قادر بود تعادل خود را حفظ کند و از محیط های نرم و منعطف نیز عبور کند. به تازگی رباتی از خانواده ی ربات HyQ طراحی شده است که قادر است هواپیمایی به وزن سه تن را جا به جا کند. این ربات در اندازه های یک سگ می باشد اما دارای قدرت هیدرولیکی فوق العاده بالا می باشد.

 

به گزارش سرویس اطلاع رسانی اختراعات جدید تک نیوز، نام این ربات تازه ساخت “HyQReal” می باشد که طول آن معادل 133 سانتی متر و ارتفاع آن 90 سانتی متر می باشد و وزن آن معادل 130 کیلوگرم می باشد. در اتاقک موتور این ربات یک باتری 48 ولتی وجود دارد که نیروی موتور های الکتریکی ربات را فراهم می کند و این موتور های الکتریکی باعث فعالیت چهار پمپ هیدرولیکی می شوند که باعث راه رفتن ربات می شوند. همچنین یک کامپیوتر در ربات وجود دارد باعث هدایت ربات در محیط اطراف می شود. همه اینها در یک قفس رول آلومینیومی و پوست ساخته شده از ترکیبی از کولار، شیشه و پلاستیک ساخته شده است.

این ربات توسط پژوهشگران مؤسسه تحقیقاتی “IIT-Istituto Italiano di Tecnologia” ساخته شده است که به بهبود بخشی تجهیزات فرودگاه جنوا مشغول می باشد. تیم محقق با استفاده از ربات HyQReal توانست هواپیمای “Piaggio P180 Avanti” که یک هواپیمای کوچک مسافربری با طول 14.4 متر و وزن 3300 می باشد.

این ربات دارای پاهای پلاستیکی می باشد که در ابتدا به نظر می رسد که نتواند به وسیله ی آن ها حرکت کند اما این ربات به راحتی می تواند حرکت کند و قدم بردارد و به آرامی هواپیما را برای مسافت کوتاهی حرکت دهد. درحالی که این منظره یک منظره ی چشمگیر می باشد اما هدف از این تحقیقات توسعه ی ربات هایی می باشد که بتوانند انسان ها را در شرایط بحرانی کمک کنند.

مدیر پروژه، Claudio Semini می گوید: “کشیدن یک هواپیما به ما اجازه داد تا قدرت ربات، قدرت خودمختاری و طراحی بهینه را نشان دهیم. ما به چیزی که می خواستیم، با رونمایی از این ربات رسیدیم.” تیم سازنده ی ربات برای نشان دادن قدرت ربات ساخته شده از آن در کنفرانس بین المللی رباتیک در مونترال در این هفته رونمایی کرد. جهت دیدن خبرهای دیگر به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه فرمایید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن