آدیداس اولین کفش تولید شده توسط کارخانه‌ رباتیکش را به نمایش گذاشت

اواخر سال گذشته‎ی میلادی، شرکت آدیداس برنامه‎های خود را برای Speedfactory آغاز کرد، مجموعه کارخانه‎‎هایی که در آلمان قرار دارند و عملیات تولید کفش توسط ربات‎ها صورت می‎گیرد، البته به زودی این شرکت مجموعه‎های مشابهی در آمریکا خواهد ساخت. امروز، این غول دنیای کفش‎های ورزشی از اولین محصول تولید شده‎ی خود توسط این پروژه‎ی جدید، […]

اواخر سال گذشته‎ی میلادی، شرکت آدیداس برنامه‎های خود را برای Speedfactory آغاز کرد، مجموعه کارخانه‎‎هایی که در آلمان قرار دارند و عملیات تولید کفش توسط ربات‎ها صورت می‎گیرد، البته به زودی این شرکت مجموعه‎های مشابهی در آمریکا خواهد ساخت. امروز، این غول دنیای کفش‎های ورزشی از اولین محصول تولید شده‎ی خود توسط این پروژه‎ی جدید، کفشی به اسم  Futurecraft M.F.G، رونمایی کرد. کفش مخصوص دومیدانی شیکی که دارای فناوری Primeknit و Boost آدیداس  است که در لایه‎ی مواد بین قسمت‎های خارجی و داخلی تخت کفش به کار گرفته می‎شوند، مشابه با چیزی که در مدل‎های محبوبی نظیر سری کفش‎های Yeezy 350 این شرکت مشاهده می‎‎کنید.

با آن‎که در فرآیند سرهم‎بندی بخش‎های مختلف این کفش کمک‎های انسانی نیز دخیل بوده است، ولی اکثریت اعمال مربوط به تولید این کفش توسط ربات‎ها صورت گرفته است. علاوه بر این، طراحی این کفش تکیه‎ی فراوانی به داده‎های به دست آمده از ARAMIS، یک فناوری ثبت حرکت دارد که پوست، استخوان و عضلات یک فرد را به منظور ایجاد یک کفش راحت‎تر نقشه‎نگاری می‎کند.

با کمک هوش مصنوعی موسیقی سازگار با ضربان قلب ساخته خواهد شد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

طبق گفته‎ی آدیداس کفش M.F.G. (یا ساخته شده برای آلمان) تنها شروع یک انقلاب است، و در چند ماه آینده انتظار می‎رود تعداد این محصولات بیشتر شود. این شرکت اخیرا با سری محصولات Futurecraft خود فراتر از مرزهای جاری این صنعت پیش رفته است که هم‎چنین شامل کفش‎های ورزشی می‎شود که تا حدی با استفاده از مواد به دست آمده از تکنولوژی چاپ سه‎بعدی ساخته شده‎اند.

البته نبایستی امید زیادی برای خرید یک جفت کفش Futurecraft M.F.G. داشت چون تنها 500 جفت از این کفش‎ها به قیمتی که هنوز مشخص نیست، تولید شده است.