امنیت اندروید نوقا نسبت به نسخه‎های قبلی اندروید بیشتر است

اندروید سهم خاص خود را در رابطه با حملات بدافزارها و مشکلات عمومی دارد، ولی اندروید نوقا به مبارزه با یکی از بدترین آن‎ها کمک خواهد کرد. Ransomware نوعی بدافزار است که باعث می‎شود امکان ریست پسورد دستگاه‎ آلوده وجود داشته باشد و به هکرها اجازه می‎دهد به تمامی اطلاعات مربوط به شما دسترسی داشته […]

اندروید سهم خاص خود را در رابطه با حملات بدافزارها و مشکلات عمومی دارد، ولی اندروید نوقا به مبارزه با یکی از بدترین آن‎ها کمک خواهد کرد. Ransomware نوعی بدافزار است که باعث می‎شود امکان ریست پسورد دستگاه‎ آلوده وجود داشته باشد و به هکرها اجازه می‎دهد به تمامی اطلاعات مربوط به شما دسترسی داشته باشند. گرچه چنین قضیه‎ای در دستگاه‎های موبایل مرسوم نیست، ولی این نوع بدافزار هر چند وقت یکبار ظاهر زشت خود را نشان می‎دهد.

سیمانتک، شرکت مسئول آنتی‎ویروس و برنامه‎ی امنیتی نورتون، یافته‎هایی را منتشر کرده که نشان می‎دهند اندروید نوقا جلوی ransomware را می‎گیرد. در نسخه‎های قبلی اندروید، هکرها امکان به دست آوردن دسترسی به دستگاه شما، ریست پسورد و به دنبال آن دزدیدن هرگونه اطلاعات مربوط به شما را از روی دستگاه‎تان داشتند. کاربران به علت ریست پسورد نمی‎توانستند وارد دستگاهشان شوند و نسبت به از دست دادن اطلاعات شخصی آسیب‎پذیر رها می‎شدند.

اندروید نوقا به واسطه‎ی تغییری که حول API مربوط به ریست پسورد وجود دارد با ransomware مبارزه می‎کند. این API نه تنها به منظور ایجاد پسورد کاربران بلکه هم‎چنین برای تعویض رمز عبور نیز به کار گرفته می‎شود. با آپدیت جدید این API تنها برای ایجاد پسورد تغییر خواهد کرد تا این اطمینان به وجود آید که “این بد افزار نتواند پسورد قفل صفحه‎ی نمایش را ریست کند، چون این تغییر اکیدا به کار گرفته شده و هیچ سازگاری عطف به عقب (backward compatibility اشاره به یک سیستم سخت‎افزاری یا نرم‎افزاری دارد که می‎تواند با موفقیت از اینترفیس و داده‎های نسخه‎های دیگر سیستمی استفاده یا آن‎ها را برای سیستم‎های دیگر به کار بگیرد) ندارد.”

شرکت سیمانتک مراحل زیر را به منظور در امان نگه داشتن دستگاهتان از حملات پیشنهاد می‎کند:

  • به‎روزرسانی همیشگی بخش نرم‎افزاری
  • ممانعت از دانلود اپلیکیشن‎ها از سایت‎های ناشناخته و تنها نصب اپلیکیشن‎ها از منابع مورد اعتماد
  • توجه‎ی دقیق داشتن نسبت به مجوزهای درخواستی از سوی اپلیکیشن‎ها
  • نصب یک اپلیکیشن مناسب امنیتی برای موبایل نظیر نورتون، به منظور محافظت از دستگاه‎ها و داده‎های شما
  • گرفتن نسخه‎های پشتیبان به صورت مداوم از داده‎‎های مهم

انتظار می‎رود که اندروید نوقا در چند ماه آینده ارائه شود، و باید منتظر باشیم تا ببینیم آخرین نسخه‎ی اندروید چطور از کاربران خود به نسبت گذشته بیشتر محافظت می‎کند.

 

تبلیغات :

buy Neuralink