• سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی میباشد و انتشار آن به منزله تایید محصولات و یا خدمات معرفی شده از سوی آژانس خبری تکنا نیست.

تجارت الکترونیکموتورهای جستجو

الگوریتم های گوگل چیست؟ نحوه عملکرد الگوریتم ها از زبان سئو روز

رپورتاژ تبلیغاتی

الگوریتم های گوگل چیست؟ و چگونه کار میکنند؟ چرا گوگل الگوریتم میدهد؟ لیست الگوریتمهای گوگل را میدانید ؟

اگر سایت دارید باید نحوه عملکرد الگوریتم های گوگل را به صورت کامل بدانید!

هریک از الگوریتم ها در واقع از مقاصد خاصی برخوردارند در واقع هدف آنها این است که بتوانند بهترین سایت طبق قوانینی که برای آنها تعریف شده را به کاربران نشان دهند. پلیسی که در برابر بی قانونی جریمه و حتی شما را محاکمه می‌کند.

تعداد زیادی از وبسایت ها برای اینکه به کلمات کلیدی و محتوای خود رتبه بهتری ببخشند، خلاف قوانین گوگل عمل می‌کنند اما متخصصان حاضر در شرکت گوگل با دانش کافی و آپدیت الگوریتم ها از فریب دادن گوگل جلوگیری می‌کنند. در این مطلب الگوریتم های گوگل و نحوه عملکرد آن را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد.

الگوریتم های گوگل

به طور کلی به دو دسته : الگوریتم های اصلی گوگل  و الگوریتم های جانبی گوگل  تقسیم می‌شود. الگوریتم‌های هسته اصلی گوگل به طور کلی به دنبال بهینه کردن فرآیندهای رنک‌بندی سایت‌ها و بهبود عملکرد خود گوگل هستند. اما الگوریتم های جانبی این الگوریتم‌ها به صورت خاص یک موضوع  و هدف را دنبال می‌کنند و بهینه‌سازی رتبه ‌بندی را به صورت تخصصی‌ تر انجام می‌دهند. ( اطلاعات کامل درباره الگوریتمهای گوگل ) را در سئوروز مطالعه کنید.

الگوریتم ونیز Venice

این الگوریتم با توجه به موقعیت جغرافیایی تنظیم شده است. بعد از اتصال به اینترنتی گوگل با استفاده از امکانات تشخیص ای پی و ردیابی GPS نزدیک ترین و بهترین نتایج را نشان می‌دهد.

الگوریتم پنگوئن Penguin Algorithm

الگوریتم پنگوئن امپراطور برای جلوگیری از سایت هایی که با استفاده از روش غیر طبیعی سئو کلاه سیاه روی وبسایت خود مانور میدهند را شناسایی کرده و آن را جریمه خواهد کرد. این اللگریتم هم اکنون در حال فعالیت و جزو هسته‌ی هسته اصلی الگوریتم گوگل است.

الگوریتم تازگی محتوا Freshness

کار الگوریتم تازگی محتوا بررسی به روز بودن و تاریخ انتشار محتوا است. اگر این را رعایت کرده باشید حتما برایتان جایگاه بهتری در نتایج جستجو دارید چرا که کاربران به دنبال جدید ترین محتوا هستند.

الگوریتم رقص گوگل Google Dance

الگوریتم رقص گوگل سعی میکند بهترین جایگاه را برای شما در نظر بگیرد. بعد از اینکه مطلب یا محصول و … منتشر کردید، مناسب ترین جایگاه را برای شما در نظر می‌گیرد. اگر از سمت کاربران فیدبک مثبت دریافت کردید که شما را به بهترین جایگاه در گوگل منتقل می‌کند اما اگر  کاربران نسبت به آن فیدبک منفی بدهند شما را به جایگاه قبلی یا پایین تر ازر آن منتقل می‌کند. در واقع به شما فرصت دیده شدن می‌دهد. پس به هبترین روش خود را نشا دهید.

الگوریتم Mobile First Index

همانطور که می‌دانید امروزه بیشترین سرچ ها در گوگل بر روی گوشی موبایل صورت می‌گیرد، برای همین گوگل الگوریتم اواخر سال 2018 به اجرا گذاشت. این الگوریتم اولین شاخص ارزیابی برای گوگل است و بعد از آن برای کابران بر روی دسکتاپ به نمایش گذاشته می‌شود. این روش وبمستران و سئوکاران را به بهینه سازی سایتشان برای کاربران موبایل ترغیب می‌کند.

الگوریتم Google BERT

BERT ، مخفف Bidirectional Encoder Representations from Transformers است. این الگوریتم یک روش مبتنی بر شبکه عصبی برای پردازش زبان طبیعی (Natural Language Processing /NLP) است. این الگوریتم مسئول کمک به گوگل برای درک هرچه بهتر معانی و مفاهیم کوئری‌های سرچ شده توسط کاربران است. درنتیجه گوگل بهترین و مرتبط‌ترین نتایج را به نمایش می‌گذارد.

الگوریتم رنک برین Rank Brain

وظیفه الگوریتم رنک برین درک درک مفهوم عباراتی که توسط کاربران سرچ شده را بر عهده دارد. با وجود این الگوریتم با سرچ کاربران سعی می‌کند بهترین نتیجه را به آنها نشان داده و و نتیجه های به دسته آمده را بر اساس رفتار کاربران طبقه بندی می‌کند. الگوریتم رنک برین یک فناوری بر پایه هوش مصنوعی (Ai) که بر اساس الگوریتم یادگیری ماشینی (Machine learning) طراحی شده است.

الگوریتم پاندا Panda / farmer Algorithm

با وجود این الگوریتم در گوگل وبسایت‌هایی که محتوای بی کیفیت و کوتاه دارند را شناسایی کرده و شانس جایگاه خوب را از آنها می‌گیرد. شرکت گوگل با معرفی الگوریتم پاندا میزان کیفیت صفحات وب از نظر رضایت کاربران سنجیده و طبق این معیار به آن صفحات جایگاه می‌دهد. از سری کارهای مفید این الگوریتم : پیدا کردن هرزنامه ها ، شناسایی محتواهای دزدی شده و کپی می‌توان اشاره کرد.

الگوریتم سند باکس گوگل Google Sandbox

الگوریتم سندباکس (جعبه شنی) یکی از مهم ترین اقدامات گوگل در جهت شناسایی وب سایت های کاربردی و جداسازی آنها از وب سایت های اسپم است.به کمک این الگوریتم، وب سایت های نوپا از همان ابتدا توسط گوگل ارزیابی می شوند تا از شکل گیری وب سایت های غیرقانونی جلوگیری شود.

و در آخر

برای داشتن سئوی موفق باید طبق الگوریتم ها و قوانینی که گوگل وضع کرده کارهای خود را پیش ببرید. امروزه برای اینکه سایت شما به مشکلاتی همچون پنالتی و بی اعتباری برخورد نکند، باید همیشه به روز باشید. با دانستن کامل این الگوریتم ها می‌توانید وبسایت خود را به بهترین شکل ممکن بدون هیچ دردسری به جایگاه برتر برسانید.

منبع : seorooz


پایان رپرتاژ تبلیغاتی

لینک کوتاه :    bit.ly   tinyurl   is.gd   cutt.ly

• سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی میباشد و انتشار آن به منزله تایید محصولات و یا خدمات معرفی شده از سوی آژانس خبری تکنا نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا