آگهی کسب و کارها

نکات طلایی برای تقویت گرامر زبان انگلیسی: از مبتدی تا پیشرفته

گرامر در زبان انگلیسی مانند اسکلت‌بندی یک ساختمان است که به تمامی جملات و عبارات، ساختار و انسجام می‌بخشد. یادگیری گرامر برای بسیاری از زبان‌آموزان یک چالش اساسی به‌شمار می‌رود؛ زیرا یادگیری آن نیازمند تمرین مداوم و استفاده از تکینک‌ها و روش‌های خاص است. شما با آکادمی زبان انگلیسی لینگانو می‌توانید با استفاده از رویکردهای […]

گرامر در زبان انگلیسی مانند اسکلت‌بندی یک ساختمان است که به تمامی جملات و عبارات، ساختار و انسجام می‌بخشد. یادگیری گرامر برای بسیاری از زبان‌آموزان یک چالش اساسی به‌شمار می‌رود؛ زیرا یادگیری آن نیازمند تمرین مداوم و استفاده از تکینک‌ها و روش‌های خاص است. شما با آکادمی زبان انگلیسی لینگانو می‌توانید با استفاده از رویکردهای نوین و به‌روز، گرامر زبان انگلیسی را به ساده‌ترین روش یاد بگیرید.

چه در ابتدای مسیر یادگیری زبان باشید و چه حرفه‌ای باشید، با نکاتی که در این مطلب معرفی می‌کنیم، می‌توانید گرامر را به شیوه‌ای مؤثر و لذت‌بخش یاد بگیرید. در این مطلب، به ارائه نکات طلایی برای تقویت گرامر زبان انگلیسی در سطوح مختلف می‌پردازیم.

تقویت گرامر زبان انگلیسی برای سطح مبتدی

وقتی در ابتدای مسیر یادگیری زبان هستید، یادگیری گرامر می‌تواند کاری دشوار و چالشی باشد؛ اما باید بدانید که یادگیری هر چیزی به‌صورت پایه‌ای و اصولی در ابتدای راه، می‌تواند در ادامه به شما در مسیر پرفرازونشیب یادگیری کمک کند. اگر در سطح مبتدی هستید، نکات طلایی زیر می‌تواند به تقویت گرامر زبان انگلیسی شما کمک کند:

 • ساختار جملات ساده را یاد بگیرید؛ با پایه جملات انگلیسی مانند فعل، فاعل و مفعول شروع کنید و به‌تدریج ساختارهای پیجیده‌تر را بیاموزید.
 • افعال را در زمان‌های مختلف تمرین کنید؛ صرف افعال انگلیسی قواعد خاص خود را دارد. تمرین صرف این افعال در زمان‌های مختلف و یادداشت آن‌ها برای مرور مجدد در آینده، به شما کمک می‌کند تا در صحبت کردن و نوشتن به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کنید.
 • واژگان جدید را با معنی و کاربرد آن‌ها یاد بگیرید؛ سعی کنید معنی واژگان جدید زبان انگلیسی را یاد بگیرد و در کنار یادگیری معنی، کاربرد آن‌ها را در عمل و در جملات نیز یاد بگیرید. رویکرد لینگانو بر یادگیری واژگان در قالب جملات و عبارات تأکید دارد تا زبان‌آموزان معنی و کاربرد دقیق آن‌ها را درک کنند.

تقویت گرامر زبان انگلیسی برای سطح متوسط

اگر در سطح متوسط یادگیری زبان انگلیسی قرار دارید، باید تلاش کنید مباحث تکمیلی گرامر را یاد بگیرید تا سطح شما بهبود یابد. در این قسمت به ارائه نکاتی در رابطه با تقویت گرامر برای سطح متوسط می‌پردازیم.

 • از حروف ربط و زمان‌های مختلف استفاده کنید؛ حروف ربط جملات را به یکدیگر مرتبط می‌کنند و زمان‌ها نشان‌دهنده زمان وقوع فعل هستند. اگر صرف فعل‌ها را به‌درستی یاد گرفته باشید، در این مرحله با استفاده درست از حروف ربط و زمان‌ها می‌توانید جملات پیچیده‌تر و دقیق‌تری بسازید. لینگانو با آموزش نکات گرامر زبان انگلیسی می‌تواند به شما در یادگیری اصولی گرامر کمک کند.
 • اصطلاحات و عبارات را یاد بگیرید؛ یادگیری اصطلاحات و عبارات زبان انگلیسی باعث می‌شود در صحبت کردن طبیعی‌تر باشید و شبیه به افراد بومی انگلیسی‌زبان صحبت کنید.
 • به‌طور مداوم مطالعه و تمرین کنید؛ مطالعه و تمرین مداوم به شما کمک می‌کند تا با ساختارهای مختلف و نحوه استفاده از کلمات در متن آشنا شوید و در طولانی‌مدت آن‌ها را به خاطر بسپارید.

تقویت گرامر زبان انگلیسی برای سطح پیشرفته

پس از یادگیری مباحث مبتدی و متوسط گرامر زبان انگلیسی، زمان آن فرا رسیده که از دانسته‌ها و نتیجه زحمات خود لذت ببرید. با استفاده از نکات طلایی زیر می‌توانید خودتان را برای یادگیری پیشرفته گرامر زبان انگلیسی به چالش بکشید و به یک حرفه‌ای تمام عیار تبدیل شوید:

 • به ظرافت‌های گرامری توجه کنید؛ در سطح پیشرفته باید به ظرافت‌های گرامری مانند لحن و سبک بیان توجه کنید و در صحبت‌ها و نوشته‌های خود سعی کنید از آن‌ها بهره ببرید.
 • با نوشتن، گرامر خود را تقویت کنید؛ در سطح پیشرفته خودتان را با نوشتن انواع متن‌ها مانند نامه، مقاله، گزارش، داستان و… به چالش بکشید.
 • منابع مختلف را مطالعه کنید؛ با مطالعه منابع چالش‌برانگیز مانند رمان، مقالات علمی و روزنامه‌ها سعی کنید سطح گرامر خود را بالا ببرید.

روش خودآموز یادگیری گرامر

تقویت مهارت گرامر یک فعالیت بلندمدت است که علاوه بر صبر و حوصله باید به‌صورت خودآموز نیز مدام این مهارت را ارتقا دهید. برای یادگیری گرامر به روش خودآموز نکات زیر می‌تواند به شما کمک کند:

 • منابع و روش‌های مناسبی انتخاب کنید؛ برای یادگیری به روش خودآموز باید منابع مختلف مانند کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها و… را بررسی و انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که روش‌های مختلفی برای یادگیری گرامر به‌صورت خودآموز وجود دارد که بهتر است آن‌ها را بشناسید. برای مثال می‌توانید تحقیق کنید که 3 روش خود آموزی گرامر زبان انگلیسی که برتر هستند، کدام‌اند و سعی کنید یکی را انتخاب یا به‌صورت ترکیبی از آن‌ها استفاده کنید.
 • یک برنامه مطالعاتی مشخص داشته باشید؛ وقتی بحث خودآموزی پیش می‌آید، یک برنامه منظم و مستمر برای یادگیری نیاز است. به همین منظور اهداف خودتان را تعیین و سعی کنید یک برنامه مشخص با زمان‌بندی واقع‌بینانه تنظیم کنید و به این برنامه پایبند باشید.
 • تقویت مهارت‌های مختلف را فراموش نکنید؛ سعی کنید روی مهارت‌های مختلف زبان مثل خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن برای تقویت گرامر خود تمرکز کنید. غفلت از هر کدام از این موارد می‌تواند روند یادگیری زبان شما را دچار مشکل کند.
 • تمرین کنید و صبور باشید؛ در یادگیری گرامر به روش خود‌آموز باید صبور باشید و به‌طور مداوم گرامر را تمرین و سعی کنید از اشتباهات خود درس بگیرید.
 • از دوره‌های آنلاین استفاده کنید؛ معمولاً یادگیری گرامر و زبان انگلیسی به‌صورت خودآموز چالش‌هایی به‌دنبال دارد که می‌تواند انگیزه شما را برای یادگیری کاهش دهد. استفاده از یک دوره جامع آموزش زبان انگلیسی مانند دوره لینگانو به شما کمک می‌کند تا زبان انگلیسی و مباحث گرامری را با برنامه‌ریزی دقیق و منظم یاد بگیرید.

سخن پایانی

تسلط بر گرامر زبان انگلیسی نیازمند تمرین، تکرار، صبر و تلاش بسیاری است؛ اما به‌خاطر داشته باشید که با هر مرحله از یادگیری مهارت گرامر، شما به تسلط بیشتری بر زبان انگلیسی دست پیدا می‌کنید. با استفاده از نکات طلایی مطرح شده در این مطلب به تقویت گرامر زبان انگلیسی خود بپردازید و با اعتمادبه‌نفس بیشتری مسیر یادگیری زبان را ادامه دهید.

اگر همچنان برای تقویت گرامر زبان به کمک نیاز دارید، حتماً سری به وب‌سایت لینگانو بزنید و با روش خاص لینگانو زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

salb-techna