23 میلیون کاربر در حوزه بازی‌های رایانه‌ای در کشور شناسایی شده است

خسرو کردمیهن، رییس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز از وجود 23 میلیون کاربر بازی‌های رایانه‌ای در کشور خبر داد و گفت: اگر این تعداد کنترل، هدایت و ساماندهی نشود نتیجه‌ای جز پشیمانی نخواهد داشت و اگر نجنبیم در آینده‌ای نزدیک همیشه باید خود را شماتت خواهیم کرد که چرا دیر اقدام کردیم. طبق اظهارات وی، […]

خسرو کردمیهن، رییس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز از وجود 23 میلیون کاربر بازی‌های رایانه‌ای در کشور خبر داد و گفت: اگر این تعداد کنترل، هدایت و ساماندهی نشود نتیجه‌ای جز پشیمانی نخواهد داشت و اگر نجنبیم در آینده‌ای نزدیک همیشه باید خود را شماتت خواهیم کرد که چرا دیر اقدام کردیم.

طبق اظهارات وی، در حوزه بازی‌های رایانه‌ای و شناسایی آسیب‌های ناشی از بازی‌های غیر مجاز آن گونه که باید اطلاع‌رسانی نشد و شهرداری و مخابرات می‌توانستند با نصب بیلبورد تبلیغاتی و ارسال پیامک اطلاع‌رسانی بیشتری انجام دهند.

کردمیهن تصریح کرد: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای این آمادگی را دارد که کارگاه‌های آموزشی با حضور دانش‌آموزان و مسئولان امور تربیتی برگزار شود تا فراگیران این کارگاه‌ها بتوانند این مشکلات را به دانش‌آموزان منتقل کنند.

رییس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز با بیان اینکه فرزندان 3 ساله در این زمینه از والدین پیشی گرفته‌اند، گفت: حدود 17 تا 18 میلیون نفر دانش‌آموز و دانشجو کاربر بازی‌های رایانه‌ای محسوب می‌شوند. در دنیا برای 5 هزار نفر کاربر دریک حوزه سازمان و تشکیلات درست می‌شود و فکر و کار می‌کنند و بودجه تخصیص می‌دهند اما ما 23 میلیون کاربر در کشور داریم.

وی با اشاره به 7500 بازی رایانه‌ای ایرانی، گفت: طبیعی است که بازی‌های خارجی از نظر فنی و گرافیکی پیشرفته‌تر هستند که دلیل آن تخصیص اعتبار است چون در ایران اعتبار تخصیصی بازی‌های رایانه‌ای بسیار اندک است و جوانان و نوجوانان ما با کمترین امکانات و بدترین و غیراستانداردترین فضاها زحمت می‌کشند و کارهای خیلی ارزشمندی را انجام دادند.

کردمیهن اظهار داشت: اگر دولت و مسئولان نسبت به این حوزه دید وسیعی داشته باشند ، این حوزه می‌تواند هم کارآفرینی خوبی داشته باشد و هم کشور را از یک بحران نجات دهد.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال