با تغییر قانون مالیاتی، قیمت موبایل کاهش یاقت

به دنبال تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس برای اخذ هزینه مالیات بر ارزش افزوده از خریدار به جای وارد کننده، غلامحسین کریمی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی از کاهش قیمت گوشی موبایل و اختلاف قیمت گوشی قاچاق و رسمی خبر داد. کریمی با اشاره به اختلاف قیمت هزار تومانی آیفون قاچاق و آیفون واردات رسمی در بازار، […]

به دنبال تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس برای اخذ هزینه مالیات بر ارزش افزوده از خریدار به جای وارد کننده، غلامحسین کریمی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی از کاهش قیمت گوشی موبایل و اختلاف قیمت گوشی قاچاق و رسمی خبر داد.

کریمی با اشاره به اختلاف قیمت هزار تومانی آیفون قاچاق و آیفون واردات رسمی در بازار، تصریح کرد: این اختلاف قیمت به دلیل پرداخت هزینه‌های واردات از جمله مالیات بر ارزش افزوده است که اخیرا در کمیسیون تلفیق مجلس پرداخت هزینه مالیات بر ارزش افزوده از وارد کننده رسمی به خریدار کالا منتقل شده و این امر به کاهش هزینه‌های تمام شده جنس قانونی منجر می‌شود.

وی تاکید کرد: این اختلاف قیمت برای خریدار انگیزه خرید گوشی قاچاق را ایجاد می‌کند. امیدواریم با تصویب این قانون اختلاف قیمت گوشی قانونی و گوشی قاچاق کاهش یابد و توجیه خرید گوشی قاچاق از بین رود.

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی با بیان اینکه از 24 شرکت دارای مجوز واردات گوشی‌های آیفون حدود  6 شرکت فعال شده‌اند و حدود 2 شرکت نیز در حال تکمیل مدارک برای اخذ مجوز هستند، گفت: به دلیل اختلاف قیمت گوشی‌های قاچاق و رسمی واردات برای این شرکت‌ها توجیه اقتصادی ندارند و نمی توانند کالای رسمی خود را در بازار بفروشند.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال