کاهش نرخ هر گیگابایت اینترنت از ۳۶۰۰ به ۱۴۰۰ تومان

محمد جواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات از کاهش نرخ موثر یک گیگابایت اینترنت بر مبنای تکنولوژی ADSL خبر داد و گفت: این رقم در سال ۹۲، 3600 تومان محاسبه می‌شد که امروز به ۱۴۰۰ تومان کاهش یافته است. وی تصریح کرد: قیمت یک گیگابایت اینترنت در شهرستان‌ها نیز از ۳ هزار و ۵۰۰ تومان […]

محمد جواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات از کاهش نرخ موثر یک گیگابایت اینترنت بر مبنای تکنولوژی ADSL خبر داد و گفت: این رقم در سال ۹۲، 3600 تومان محاسبه می‌شد که امروز به ۱۴۰۰ تومان کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: قیمت یک گیگابایت اینترنت در شهرستان‌ها نیز از ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در سال ۹۲ به ۹۰۵ تومان کاهش پیدا کرده است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه کاهش قیمت سرویس‌ها به نفع مشترکان نهایی و تولیدکنندگان محتوای داخلی است، گفت: در سال جاری شاهد دو بار تخفیف ۲۰ درصدی برای پهنای باند اینترنت بودیم.

آذری جهرمی کاهش قیمت در اینترنت را نتیجه سرمایه‌گذاری در بخش‌های زیرساختی کشور و شبکه مخابراتی دانست و تصریح کرد: در قالب مصوبه ۲۴۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات شرایطی فراهم شده تا مشترکان برای استفاده از اطلاعات در بستر شبکه ملی اطلاعات نصف قیمت اینترنت را پرداخت کنند.

تبعات اجرای طرح صیانت بر افکار عمومی

وی اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات و سرویس‌های بومی این شبکه باعث ایجاد بیش از ۱۳۰ هزار شغل در این بخش شده است.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: هفته گذشته نیز بر اساس توافق شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات ایران نرخ پهنای باند برای انتقال محتوای داخل  کشور ۲۰ درصد کاهش یافت و ما همچنان مصمم به تداوم کاهش این نرخ هستیم.