تازه های تکنولوژیخودرو

شارژ شدن خودروها در خیابان های انگلستان

کمپانی Highways England که یک شرکت تحت نظر دولت انگلستان می‌باشد اعلام کرده که قصد دارد خیابان‌هایی را بسازد که به صورت بی سیم خودرور‌های برقی را شارژ کند. هدف اصلی این برنامه این است که ماشین‌های برقی دیگر نیازی به شارژ شدن نداشته باشند و مردم بیشتر ترغیب به خرید چنین ماشین‌هایی بشوند. تصور کنید که سوار بر ماشینی هستید که هیچ وقت نیاز به سوخت گیری و شارژ شدن نداشته باشد.

قرار است این کمپانی به مدت 18 ماه و از اوایل سال 2016 کار خود را برای انجام آزمایش‌های مکرر در یک خیابان خصوصی انجام دهد. در نهایت بعد از گذشت این 18 ماه و در صورت موفقیت کار این کار به طور گسترده در کشور انگلستان اجرایی می‌شود.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

کره‌ی جنوبی نیز در یک خیابان ده کیلومتری همچین خیابانی را راه اندازی کرده است. این خیابان که توسط کابل‌هایی پوشش داده شده میدان مغناطیسی را به وجود آورده که توسط اتوبوس‌های موجود در خیابان به برق تبدیل می‌شود.

کشور هلند نیز از دیگر کشور‌های پیشرو در این زمینه می‌باشد. این کشور قصد دارد خیابان‌هایی را احداث کند که توسط باد رد شدن خودروها برق تولید کند. بنابراین هنگامی که خودرو از خیابان رد می‌شود چراغ خیابان روشن شده و هنگامی رد شدن خودرو، این چراغ خاموش می‌شود.

ایده‌ی شارژ شدن خودرو‌ها در انگلستان به صورت بی سیم ایده‌ی بسیار جالبی می‌باشد اما به زمان زیادی برای اجرایی شدن نیاز دارد. در واقع هنوز ماشینی برای فروش نیست که بتواند به صورت بی سیم شارژ شود. کمپانی Qualcomm یکی از کمپانی‌های مطرحی می‌باشد که قصد دارد شارژ شدن بی سیم خودرو‌های برقی را انجام دهد.

 

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. بازتاب: شارژ شدن خودروها در خیابان های انگلستان | اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا