معرفی دوربین X-T10 فوجی‌ فیلم

اخیرا کمپانی ژاپنی فوجی فیلم اقدام به معرفی دوربین جدیدی از سری X خود با نام X-T10 کرده است. این سری از دوربین‌های فوجی‌فیلم دارای شمایل کلاسیک بوده و همانند دوربین‌های SLR گرایش خاصی به تنظیم دستی مود‌های دوربین دارد. همچنین دوربین جدید فوجی فیلم جایگزین پرچمدار سال قبل این شرکت با نام X-T1 است. دوربین X-T10 فوجی فیلم […]

اخیرا کمپانی ژاپنی فوجی فیلم اقدام به معرفی دوربین جدیدی از سری X خود با نام X-T10 کرده است. این سری از دوربین‌های فوجی‌فیلم دارای شمایل کلاسیک بوده و همانند دوربین‌های SLR گرایش خاصی به تنظیم دستی مود‌های دوربین دارد. همچنین دوربین جدید فوجی فیلم جایگزین پرچمدار سال قبل این شرکت با نام X-T1 است.

دوربین X-T10 فوجی فیلم دارای لنز قابل تعویض بوده و سنسور پشت لنز آن از نوع APS-C X-Trans CMOS II و دارای قدرت تفکیک‌پذیری معادل 16.3 مگاپیکسل می‌باشد. قابلیت فوکوس خودکار در حالت تشخیص فاز (phase detection autofocus) و برخورداری از پردازشگر EXR II این شرکت از دیگر ویژگی‌های این دوربین جدید می‌باشد. تعداد نقاط فوکوس خودکار این دوربین 77 عدد بوده و حداکثر میزان حساسیت سنسور آن به 25600 می‌رسد. همچنین صفحه نمایش آن از نوع چرخنده و 3 اینچی بوده و منظره‌یاب آن نیز دارای دقتی برابر 2.36 میلیون نقطه می‌باشد. از دیگر مزایای این دوربین، توانایی آن در ضبط تصاویر با دقت 1080p و با نرخ 60 فریم بر ثانیه است. دوام باطری این دستگاه برابر 350 شات عکاسی در حالت استاندارد بوده و تمامی لنز‌های سری  XF و XC فوجی فیلم به همراه لنز‌هایی با مانت X بر روی این دوربین قابل استفاده می‌باشند. همچنین ارگونومی این دوربین بسیار خوب بوده و عکاسی با آن بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

رونمایی فوجی فیلم از دوربین X-T1 IR با قابلیت ثبت امواج مادون قرمز و فرابنفش

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

اما نکته مهمتر در قیمت بسیار مناسب این دوربین نهفته است. به طوری که برای خرید بدنه دوربین تنها می‌بایست قیمت 800 دلاری آن را پرداخت کنید و برای خرید لنز کیت 55-16 میلی‌متری XC آن نیز تنها 100 دلار بیشتر خواهید پرداخت.

با این تفاسیر به نظر شما خرید یک دوربین با بدنه آلمینیومی مستحکم و طراحی کلاسیک به همراه پیچ‌ تنظیم‌های گوناگون می‌تواند در عکاسی پیشرفته امروزی به کمک عکاس بیاید؟!