ساعت‌های هوشمند

شایعات از تولید ساعت هوشمند تایزنی توسط هوآوی حکایت دارند

طبق گزارشی که امروز در یکی از روزنامه‎‎های کره‎جنوبی منتشر شد، شرکت هوآوی در حال کار بر روی یک ساعت‎هوشمند جدید مبتنی بر سیستم‎عامل تایزن است.

برخلاف سایر تولیدکنندگان مهم دستگاه‎های موبایل، هوآوی در طول ماه‎های گذشته فعالیت چندانی در صنعت ساعت‎هوشمند نداشته است. آخرین ساعت‎هوشمند هوآوی محصولی اختصاصی به اسم Watch بود که تاریخ عرضه‎ی آن به اواخر سال 2015 میلادی بر می‎گردد. از آن زمان به بعد، ما چیز زیادی در رابطه با ساعت‎‎های هوشمند ساخت هوآوی نشنیده‎ایم.

تبلیغات خدمات نگارش و ساخت رزومه انگلیسی حرفه ای شرکت رزومه پرو resumepro.ir

با آن‎که هوآوی به صورت رسمی موقعیت خود در این رابطه با اعلام نکرده است، تاریخ این شایعه به گذشته و با نقل قول گرفتن از یکی از مدیران اجرایی ناشناس بخش ساعت‎هوشمند هوآوی بر می‎گردد که ادعا داشت این شرکت منتظر است که شرکت‎های رقیب محصولات خود را بهبود بخشند. به ویژه، ادعا شد که هوآوی منتظر این است که ابتدا محصولات رقیب کوچکتر شوند و پردازنده‎هایی برای کارآیی بیشتر در خود جا دهند، سپس این شرکت قصد ساخت یک ساعت‎هوشمند دیگر را داشته باشد.

اگر این شایعه جدید از روزنامه‎ی JoongAng Ilbo صحیح باشد، هوآوی در حال همکاری با سامسونگ برای ساخت ساعت‎هوشمندی بر اساس سیستم‎عامل تایزن است. سامسونگ در توسعه‎ی سیستم‎عامل تایزن مبتنی بر لینوکس حرف اول را می‎زند و ساعت‎هوشمند ساخت هوآوی اولین دستگاه غیر سامسونگی است که از تایزن استفاده خواهد کرد.

این گزارش هم‎چنین ادعا می‎کند که هوآوی از تصمیم فعلی گوگل در رابطه با سیستم‎عامل بسته‎ی اندروید وِیر راضی نیست. بر خلاف ساعت‎های هوشمند و تبلت‎ها، گوگل شخصی‎سازی رابط کاربری در دستگاه‎های با سیستم‎عامل اندروید ویر را محدود می‎کند. به یاد داشته باشید که این اولین گزارشی نیست که مدعی می‎شود هوآوی به دنبال جایگزینی برای اندروید است، همین چند ماه قبل شایعه شده بود که این برند چینی حتی در نظر دارد سیستم‎عامل مخصوص به خود را بسازد. در حال حاضر، این گزارش توسط مقامات هوآوی رد شده است ولی تا چیزی نباشد، چیزی گفته نمی‎شود.

در رابطه با سامسونگ، یکی از سخنگویان شرکت سامسونگ در رابطه با این اطلاعات حرفی نزده است و مدعی شده که این شرکت کره‎ای هیچ درخواست همکاری رسمی از سوی هوآوی هنوز دریافت نکرده است. با توجه به طبیعت متن باز بودن تایزن، هوآوی می‎تواند بدون همکاری رسمی سامسونگ بر روی یک دستگاه تایزنی کار کند، که البته این به معنای رد این گزارش نیست.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن