ایلان ماسک نیز از آزمایش موشک ضد ماهواره روسیه گله کرد

آزمایش ضد ماهواره روسیه و زباله های فضایی ایجاد شده توسط آن برای اسپیس ایکس نیز دردسرساز شد. به طوری که برخی از ماهواره های اینترنتی استارلینک به جهت عدم برخورد با این زباله های فضایی مجبور به تغییر مسیر شدند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس از […]

آزمایش ضد ماهواره روسیه و زباله های فضایی ایجاد شده توسط آن برای اسپیس ایکس نیز دردسرساز شد. به طوری که برخی از ماهواره های اینترنتی استارلینک به جهت عدم برخورد با این زباله های فضایی مجبور به تغییر مسیر شدند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس از دردسر این شرکت در رابطه با زباله های فضایی آزمایش ضد ماهواره روسیه خبر داده بود. این آزمایش در ۱۵ نوامبر باعث انفجار یک ماهواره دو تنی شد. هزاران قطعه فضایی حاصل از این انفجار زباله های فضایی زیادی را تولید کرد. بطوری که بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی این اقدام روسیه را محکوم کردند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

اسپیس ایکس نیز که تاکنون در این مورد سکوت کرده بود در توییتی از تغییر مسیر ماهواره ها با هدف عدم برخورد احتمالی به زباله ها خبر داد. ماهواره های این شرکت نیز به زباله های فضایی روسیه بسیار نزدیک هستند. جهت کاهش احتمال برخورد مجبور به تغییر مدار ماهواره هایخود شدند. استارلینک هم اکنون ۱۸۰۰ ماهواره در مدار زمین دارد که در فاصله ۵۰ کیلومتری از زمین در گردش هستند. به این ترتیب حدود ۸۰ کیلومتر پایین تر از مدار ماهواره منفجر شده روسیه قرار دارند. اما انفجار این ماهواره روسی باعث انتقال زباله های فضایی به برای بالا تر و پایین تر شد.

ایلان ماسک از کارآمدترین پنل‌های خورشیدی شرکت Solar City رونمایی کرد

پس از این اتفاق، تیم فلوهر، از دفتر ردیابی زباله های فضایی آژانس فضایی اروپا به اسپیس ایکس در مورد افزایش عملیات های جلوگیری از برخورد و همچنین حجم کار زیاد در مدار ۶۰۰ کیلومتری از زمین هشدار داد.