اخبار شرکت‌هانرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

تعداد کاربران اینستاگرام به 700 میلیون نفر رسید

ممکن است این تصور به وجود آید که تقلید از ایده‎های جالب یا موفق (یا هردو) رقبا در انتها جواب نخواهد داد، اما اینستاگرام مثال زنده‎ای برای نقض این گفته است. این شبکه‎ی اجتماعی که محوریت آن به اشتراک‎گذاری تصاویر است در طول یکی دو سال گذشته  هر قابلیت اپلیکیشن اسنپ‎چت را که توانسته به کار گرفته و به واسطه‎ی آن بسیار موفق هم بوده است.

حال این سرویس که مالکیت آن بر عهده‎ی فیس‎بوک است 700 میلیون کاربر دارد که این تعداد به نسبت آمار ما دسامبر گذشته 100 میلیون عدد افزایش یافته است. بنابراین در عرض 4 ماه تنها 100 میلیون کاربر به این شبکه‎ی اجتماعی پیوسته‎اند. این عدد واقعا شگفت‎انگیز است چون رقیب اینستاگرام یعنی اسنپ‎چت به طور کامل تنها 161 میلیون کاربر دارد. این سریع‎ترین رشد در آمار کاربری اینستاگرام از ابتدا بوده است. در سال 2016 افزایش 500 میلیون کاربر به 600 میلیون 5 ماه طول کشید.

بدون شک آمار اینستاگرام اصلا قابل قیاس با فیس‎بوک نیست، اما محوریت فعالیت این دو نیز با هم فرق دارند. بزرگترین شبکه‎ی اجتماعی در اینترنت حالا بیشتر از 1.8 میلیارد کاربر دارد. اپلیکیشن‎های واتس‎اپ و مسنجر فیس‎بوک اخیرا هر دو به تعداد 1.2 میلیارد کاربر دست پیدا کرده‎اند و واقعا به نظر می‎رسد فیس‎بوک را بایست شرکتی دانست که جایزه‎ی دنیای رسانه‎های اجتماعی را برنده شده که تا حدی این قضیه به علت این بوده که این شرکت در این حوزه محصولات مختلفی عرضه کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن