اپراتورها باید تا دو ماه قیمت محتوای داخلی و خارجی را تفکیک کنند

محمود واعظی، وزیر ارتباطات گفت: از زمان راه اندازی فاز نخست شبکه ملی اطلاعات، دو ماه به کلیه اپراتورهای ارتباطی زمان داده‌ایم تا تفکیک قیمت محتوای داخلی (بر بستر شبکه ملی اطلاعات) و خارجی (اینترنت) را در سیستم‌های خود اعمال کنند. اپراتورها برای انجام این کار نیازمند نصب تجهیزاتی هستند و بنا بر آخرین گزارش واصله، […]

محمود واعظی، وزیر ارتباطات گفت: از زمان راه اندازی فاز نخست شبکه ملی اطلاعات، دو ماه به کلیه اپراتورهای ارتباطی زمان داده‌ایم تا تفکیک قیمت محتوای داخلی (بر بستر شبکه ملی اطلاعات) و خارجی (اینترنت) را در سیستم‌های خود اعمال کنند. اپراتورها برای انجام این کار نیازمند نصب تجهیزاتی هستند و بنا بر آخرین گزارش واصله، تاکنون هفت شرکت ترافیک داخلی را از خارجی تفکیک و تعرفه‌های هر بخش را اعلام کرده‌اند.

وزیر ارتباطات با اشاره به مسئله پایش فضای مجازی گفت: دولت معتقد است باید دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم کند اما این به معنای دسترسی به محتوای غیراخلاقی نیست. اگر مطالبی علیه امنیت کشور در فضای مجازی تولید شود یا سایت‌هایی با رسالت فعالیت علیه اعتقادات دینی جوانان شکل بگیرد، قطعا با آنها برخورد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون در فاز دوم پروژه فیلترینگ هوشمند هستیم، اظهار داشت: بسیار کار پیچیده‌ای است که سعی کرده‌ایم توسعه آن را با کمک متخصصان داخل کشور و دانشگاه‌ها داشته باشیم. فاز دوم فیلترینگ هوشمند روی محتوای نامناسبی که رمز نباشد پاسخگو است.  امیدواریم این فاز تا دو ماه آینده کامل شود و وارد فاز سوم شویم زیرا در این صورت نتایج و خروجی پایش هوشمند، مشهودتر خواهد بود.

به گفته وی، در این طرح ملی حریم خصوصی کاربران ایرانی با توجه به اینکه اطلاعات شان داخل کشور است، کاملا حفظ می‌شود و وزارت ارتباطات مسئول حفظ حریم خصوصی است.

طبق اظهارات واعظی، طرف مقابل فیلترینگ هوشمند مدام در حال تولید ابزارهای فیلترشکن جدید هستند و این مقوله هم امری طبیعی است زیرا در جریان جنگ سایبری هستیم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: در ابتدا که بر سر کار آمدیم با کمک دستگاه‌های نظارتی و امنیتی متوجه شدیم که تنها 5 درصد سایت‌هایی که مردم کشور مراجعه می‌کنند نامناسب است که با اقدامات صورت گرفته اکنون در برخی جاها به سه درصد و یک درصد رسیده است.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال