تازه های تکنولوژی

مایکروسافت از تولید ربات های قاتل در آینده ابراز نگرانی کرد

رئیس مایکروسافت از تولید و پیدایش ربات های قاتل در آینده خبر داد. براد اسمیت با اظهار نگرانی در این مورد استفاده از سیستم های تسلیحاتی خودکار و مرگبار را امری نوظهور و غیرقابل توقف دانست.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تک نیوز و به نقل از یاهو نیوز ، مدیر شرکت مایکروسافت از ظهور ربات های قاتل در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود : کشورهای جهان در ملزم به تدوین یک کنوانسیون جدید دیجیتال هستند تا در بتوان از جهان در مقابل این پدیده جدید محافظت کرد.

براد اسمیت همچنین در مصاحبه ای با تلگراف درباره این موضوع اضافه کرد : استفاده از این تسلیحات مرگبار موجب پیدایش مسائل اخلاقی در جهان شده است که بسیاری از دولت ها باید به آن پاسخ دهند. این تسلیحات با قابلیت اتصال به پهبادهای زمینی ، هوایی و دریایی میتوانند هدف شناسایی شده را نابود کنند. هم اکنون کشورهایی نظیر امریکا، چین، روسیه، کره جنوبی، انگلیس و رژیم صهیونیستی به این تسلیحات دسترسی دارند. سوال مهم در این مورد مسئول این جراحات و کشتارها خواهد بود که مشخص نیست و نمیدانیم این کشتارها با دستور چه کسی اقدامات را انجام خواهند داد. با استفاده از این ربات ها دیگر به سربازان جنگی نیاز نخواهد بود.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا