ابلاغ تعرفه شبکه ملی اطلاعات به اپراتورها

محمود واعظی، وزیر ارتباطات اعلام کرد: روز گذشته تعرفه شبکه ملی اطلاعات ابلاغ شد. این اپراتورها حداکثر تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری مهلت دارند تا استفاده کاربران را برای ترافیک داخلی نسبت به ترافیک خارجی شفاف سازی کنند. به گفته وزیر ارتباطات، تمامی اپراتورهای موبایل و اینترنت باید تمهیداتی را برای کاربران شان ایجاد […]

محمود واعظی، وزیر ارتباطات اعلام کرد: روز گذشته تعرفه شبکه ملی اطلاعات ابلاغ شد. این اپراتورها حداکثر تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری مهلت دارند تا استفاده کاربران را برای ترافیک داخلی نسبت به ترافیک خارجی شفاف سازی کنند.

به گفته وزیر ارتباطات، تمامی اپراتورهای موبایل و اینترنت باید تمهیداتی را برای کاربران شان ایجاد کنند تا مشخص شود که در چه زمانی از اینترنت بین‌الملل استفاده می‌کنند و در چه زمانی استفاده‌شان در بستر شبکه ملی اطلاعات است و نحوه محاسبه تفکیک این هزینه چگونه خواهد بود.

واعظی با اشاره به گلایه کاربران از اتمام زودهنگام بسته‌های اینترنتی گفت: کمیته‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل دادم. اولین گزارشی که این کمیته از رصد آنلاین استفاده کاربران اینترنت داشته نشان می‌دهد اتفاق ویژه‌ای در این خصوص روی نداده و این تنها احساس کاربر است که اینترنتش زود تمام می‌شود.

وی تاکید کرد: در گذشته کاربران از یک بسته اینترنت بیشتر برای متن استفاده می‌کردند اما امروز یک بسته اینترنت بیشتر برای دانلود ویدیو و حتی کتاب صرف می‌شود و بخش قابل توجهی از بسته خریده شده کاهش می‌یابد اما کاربر احساس می‌کند که این سه دقیقه ویدیو چیزی از حسابش کم نمی‌کند.

وزیر ارتباطات با اشاره به استقبال اپراتورهای ارتباطی از این طرح گفت: برای مثال یکی از اپراتورهای اینترنتی بالغ بر ۲۰۰ سایت داخلی را به کاربران پیشنهاد کرده است که در صورت استفاده هزینه آنها بالغ بر ۷۰ درصد نسبت به هزینه اینترنت تخفیف خواهد داشت. از سوی دیگر برخی اپراتورها پیشنهاد دریافت پیش پرداخت ۱۰ هزار تومانی را برای تماشای هر میزان ویدیو در بستر شبکه ملی اطلاعات به کاربران ارائه داده است.

واعظی همچنین اظهار داشت: تعداد کاربران اینترنت بسیار زیاد است و دلیلی برای کم فروشی اپراتورها وجود ندارد. محاسبه استفاده کاربران از اینترنت دستی نبوده و هوشمند است و به همین دلیل ما معتقد نیستیم که کم فروشی صورت می‌گیرد اما با این حال به کاربران توصیه می‌کنیم اپلیکیشنی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای نشان دادن میزان مصرف اینترنت کاربران راه‌اندازی کرده است دانلود کنند تا به صورت شفاف میزان مصرف‌شان را رویت کنند.

در پایان وی تصریح کرد: نتیجه کمیته بررسی شکایت از بسته‌های اینترنتی تا یک ماه آینده اعلام می‌شود.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال