خودرو

مدل جدید خودروی BMW i8 اواخر سال آینده معرفی خواهد شد

حتماً باید با خودروی هوشمند BMW i8 که در سال 2014 معرفی شد، آشنا باشید. حالا شرکت آلمانی BMW قصد دارد نسل جدید این خودرو را برای اولین بار تا اواخر سال 2017 میلادی معرفی نماید.

این‌طور که وب‌سایت AutoCar گزارش کرده، نسل جدید این خودرو با موتور الکتریکی قدرتمندتر نسبت به قبل تا 10 درصد عملکرد بهتری خواهد داشت. علاوه بر این مهندسین BMW از یک موتور گازوئیلی 1.5 لیتری و سه سیلندر نیز در کنار موتور الکتریکی این خودرو استفاده خواهند کرد که می‌تواند درمجموع نیروی 420 اسب بخاری را در اختیار این خودرو قرار دهد، در حالی که نسل اول این اتومبیل الکتریکی 362 اسب بخار نیرو داشت.

همچنین سیستم انتقال قدرت 6 دنده و خودکار i8 نیز قرار است تقویت شود و در مجموع می‌تواند عملکرد بهتر خودرو را به همراه داشته باشد. در حال حاضر خودروی i8 می‌تواند در عرض 4.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که شاید این رقم بتواند حتی به کمتر از 4 ثانیه نیز کاهش پیدا نماید.

در رابطه با باتری‌های این خودرو و ظرفیتی که آن‌ها خواهند داشت، هنوز هیچ اطلاعاتی منتشر نشده و ارقام مربوط به ظرفیت آن‌ها نیز نزد BMW باقی‌مانده است؛ اما از آنجایی که پیش‌تر این خودروساز آلمانی اعلام کرده بود که از سیستم امنیتی خودروهای فرمول E در نسل بعدی این خودرو استفاده خواهد کرد، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که سازندگان بخواهند از یک باتری 10 کیلووات ساعتی به جای یک باتری 7.1 کیلووات ساعتی استفاده نمایند. همچنین احتمالاً این خودرو از سیستم شارژ بدون سیم Halo که توسط شرکت کوآلکام توسعه داده شده نیز استفاده خواهد کرد.

این خودرو تنها قرار نیست در بخش موتور تقویت شود بلکه وزن چرخ‌های فیبر کربنی نسل جدید i8 نیز تا 25 درصد کاهش پیدا کرده و در بخش‌های مختلف خودرو نیز شاهد کاهش وزن کلی هستیم که در مجموع می‌تواند عملکرد بسیار خوبی را برای این خودرو به همراه داشته باشد.


BMW تنها در مورد موتور این خودرو و قدرت آن صحبت کرده و هیچ سخنی از امکاناتی که نسل جدید این اتومبیل خواهد داشت را به میان نیاورده، به همین جهت می‌توانیم انتظار داشته باشیم که نسل جدید این خودروی الکتریکی می‌تواند امکانات بسیار زیادی را داشته باشد که باید در آینده منتظر معرفی شدن آن‌ها باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا