مدل هوش مصنوعی جدید دیپ مایند با بهبودهایی در عملکرد معرفی شد

دیپ مایند از مجموعه شرکت های گوگل مدل هوش مصنوعی جدید خود را رونمایی کرد که قادر است با حداقل نیاز به انسان خود را بهبود داده و مهارت های جدید را آموزش ببیند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این مدل هوش مصنوعی با نام Robocat قادر است به سرعت و بهتر […]

دیپ مایند از مجموعه شرکت های گوگل مدل هوش مصنوعی جدید خود را رونمایی کرد که قادر است با حداقل نیاز به انسان خود را بهبود داده و مهارت های جدید را آموزش ببیند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این مدل هوش مصنوعی با نام Robocat قادر است به سرعت و بهتر از مدل های جدید خود را با مهارت های جدید آموزش دهد. در ساخت این هوش مصنوعی از مدل چند وجهی Gato استفاده شده است. از قابلیت های Robocat امکان پردازش زبان، تصاویر و دیگر کارها در محیط های شبیه سازی شده است.

مدل Gato شامل معماری بزرگی از دنباله های تصویری و انجام کار با بازوهای رباتیک است که در توسعه هوش مصنوعی جدید دیپ مایند بسیار استفاده شده است. به گفته پیپ مایند این مدل می تواند تنها با پنج مرحله توانایی های جدید را آموزش ببیند.

این روش به مدل جدید کمک می کند تا امکان مطابقت با کارهای حدید را با سرعت بیشتری انجام دهد. به گفته محققان عملکرد این مدل پس از آموزش کارهای حدید بیشتر بهبود داشته است. در نسخه های قبلی امکان آموزش تنها در ۳۶ درصد موارد بوده در حالیکه اکنون این مقدار دو برابر شده است. ربات های امروزی به صورتی توسعه یافته اند که قادرند به بهترین نحو خود را آموزش دهند و Robocat نیز قادر است به بهترین نحو آن را انجام دهد.