نوکیا 9 تا سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی با قیمت احتمالی 699 دلار عرضه می‌شود

گرچه انتظار می‎رود سه گوشی‎هوشمند تحت برند نوکیا و تولید شده توسط شرکت HMD در طول چند هفته‎ی آینده روانه‎ی بازارهای جهانی شوند، طرفداران این شرکت فنلاندی بیشتر منتظر دستگاه‎هایی هستند که هنوز معرفی نشده‎اند. در حال حاضر، این شرکت در بخش رده‎بالای بازار حضور ندارد، حرکتی که به تعبیر بسیاری از افراد هوشمندانه بوده است […]

گرچه انتظار می‎رود سه گوشی‎هوشمند تحت برند نوکیا و تولید شده توسط شرکت HMD در طول چند هفته‎ی آینده روانه‎ی بازارهای جهانی شوند، طرفداران این شرکت فنلاندی بیشتر منتظر دستگاه‎هایی هستند که هنوز معرفی نشده‎اند.

در حال حاضر، این شرکت در بخش رده‎بالای بازار حضور ندارد، حرکتی که به تعبیر بسیاری از افراد هوشمندانه بوده است چون برندهای مهمی همانند با ال‎جی، سامسونگ و اچ‎تی‎سی در حال حاضر پرچم‎دارهای خود برای نیمه‎ی اول سال میلادی را معرفی کرده‎اند.

گرچه شرکت HMD در واقع قصد دارد با گوشی‎هایی مانند گلکسی S8 سامسونگ، G6 ال‎جی و HTC U Ultra رقابت کند، ولی تاریخ آن را به وقت دیگری موکول کرده است. براساس گزارش جدیدی که منتشر شده است، گوشی نوکیا 9 احتمالا در انتهای ماه جولای یا اوایل آگوست میلادی معرفی خواهد شد ولی تا انتهای سه‎ماهه‎ی سوم سال 2017 یا حتی بعد از آن به بازار عرضه نمی‎شود.

همین گزارش ادعا می‎کند که Nokia 9 در اختیار بازارهای جهانی قرار داده می‎شود ولی براساس کشور هدف قیمت‎ها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، این پرچم‎دار احتمالا در ایالات‎متحده 699 دلار قیمت داشته ولی در قاره‎ی اروپا با قیمت 749 یورو عرضه شود.

در سایر بازارها همانند با هند، گوشی Nokia 9 قیمتی برابیر با 44999 روپیه، در حدود 699 دلار خواهد داشت.

دلیل عدم ورود این دستگاه به بازار تا انتهای سه‎ماهه‎ی سوم سال میلادی به علت مشکلات تامین چیپست اسنپ‎دراگون 835 کوالکام است. بایستی هم‎چنین اشاره کنیم که این دستگاه تنها گوشی‎هوشمند عرضه شده توسط شرکت HMD در طول ماه‎های آینده نخواهد بود چون این شرکت فنلاندی انتظار می‎رود تا انتهای 2017 در حدود 6 یا 7 دستگاه جدید وارد بازار کند.