گوشی‌های هوشمند نوکیا احتمالا توسط فاکس‌کان تولید می‌شود

اگر به یاد داشته باشید قبلا در مورد احتمال عرضه دو گوشی هوشمند جدید توسط شرکت نوکیا البته تحت برند HMD global Oy خبرهایی را منتشر کرده بودیم. این دو گوشی هوشمند از نظر ابعاد نمایشگر با یکدیگر متفاوت هستند. مدل کوچکتر دارای نمایشگر 5.2 اینچی بوده و نسخه بزرگتر نیز از صفحه نمایش 5.5 اینچی برخوردار […]

اگر به یاد داشته باشید قبلا در مورد احتمال عرضه دو گوشی هوشمند جدید توسط شرکت نوکیا البته تحت برند HMD global Oy خبرهایی را منتشر کرده بودیم. این دو گوشی هوشمند از نظر ابعاد نمایشگر با یکدیگر متفاوت هستند. مدل کوچکتر دارای نمایشگر 5.2 اینچی بوده و نسخه بزرگتر نیز از صفحه نمایش 5.5 اینچی برخوردار خواهد بود. هر دو مدل از دقت تصویر 2K پشتیبانی خواهند کرد و از طرفی به طور پیشفرض به رابط کاربری Z-Launcher System به همراه نسخه 7.0 سیستم عامل اندروید موسوم به نوقا مجهز خواهند بود.

اما جالب است بدانید که براساس خبرهایی که بع تازگی منتشر شده‌اند، این دسته از گوشی‌های نوکیا قرار است توسط شرکت فاکس‌کان ساخته شوند. همان طور که احتمالا می‌دانید این شرکت مسئولیت ساخت گوشی‌های آیفون را نیز بر عهده دارد. از طرفی براساس گزارشات منتشر شده در سنسور دوربین این سری از گوشی‌ها از ماده‌ای به نام گرافن نیز استفاده خواهد شد. علاوه بر آن این دو گوشی دارای بدنه‌ای تمام فلزی خواهند بود. در مورد ماده گرافن باید گفت که این ماده لایه بسیار باریک و البته خالص از کربن است. البته جالب است بدانید که در ساختار میکروسکوپی آن تنها شاهد یک لایه از اتم‌های کربن‌ خواهید بود که به صورت بسیار فشرده با ساختار شش ضلعی همانند شانه عسل در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

از طرفی براساس شایعاتی که قبلا انتشار یافته بودند انتظار داریم شرکت نوکیا این گوشی‌های هوشمند را مجهز به تراشه قدرتمند اسنپدراگون 820 کوالکام معرفی نماید. از طرفی این دو گوشی دارای بدنه‌ای تماما از جنس فلز نیز خواهند بود. در کنار آن همانند گوشی‌های گلکسی اس 7 و اس 7 اج سامسونگ، پیش بینی می‌شود این دو گوشی هوشمند جدید نیز مجوز IP68 را دریافت کرده و از این رو بتوانند در برابر نفوذ ذرات آب و گرد و غبار مقاومت از خود نشان دهند.