سیستم روی چیپ

کوالکام نام چیپست‌های اسنپ‌دراگون 618 و 620 را تغییر داد

کوالکام، سازنده‌ی چیپست‌های اسنپ‌دراگون، در اوایل سال میلادی جاری از چیپست‌های میان‌رده‌ی خود رونمایی کرد. این شرکت چهار چیپست را با مشخصاتی متفاوت به سازندگان گوشی‌های هوشمند معرفی کرد اما امروز در اقدامی عجیب نام دو عدد از چیپست‌های معرفی شده را تغییر داد. آن‌ها نام چیپست‌های اسنپ‌دراگون 618 و 620 را به اسنپ‌دراگون 650 و 652 تغییر داده‌اند.

همان‌طور که می‌دانید چیپست‌های سری 4،2 و 6 شرکت کوالکام معمولا در گوشی‌های پایین‌رده و میان‌رده به کار گرفته شده و سری چیپست‌های اسنپ‌دراگون 8 برای گوشی‌های پرچم‌دار استفاده می‌شوند.. حال اینکه چرا نام این دو چیپست عوض شده است به طور کامل مشخص نیست اما کوالکام علت اصلی تغییر نام این دو را توضیح داده است. به گفته‌ی کوالکام چیپست‌های اسنپ‌دراگون 618 و 620 که به تازگی معرفی شده‌اند از لحاظ سخت‌افزاری و مشخصات فنی دارای قدرت بالایی هستند به همین علت بهتر بود تا نام این دو به 650 و 652 تغییر پیدا کند. این دو چیپست برای کوالکام از اهمیت بالایی برخوردار هستند و برای جلوگیری از هرگونه برداشت اشتباه، کوالکام تصمیم گرفته تا نام این دو را تغییر دهد.

بنابراین اگر از این پس در گوشی‌های معرفی شده نام این دو چیپست را مشاهده کردید باید بدانید که این دو چیپست، چیپست‌های جدید معرفی شده‌ی کوالکام نبوده و تنها نام آن‌ها تغییر پیدا کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا