تازه های تکنولوژی

ربات پاکساز علف های هرز در مزارع

پاکسازی مزارع برنج ژاپن از علف های هرز با کمک ربات

ربات Duck در مزارع ژاپن کار کشاورزان این منطقه را آسان تر کرده است. یکی از بزرگ ترین دغدغه ها در حوزه کشاورزی رویش علف های هرز است که جهت کاهش آن ها از آفت کش ها استفاده می شود. امروزه با کمک فناوری با ساخت ربات های پیشرفته در ژاپن، این مشکل بزرگ رو به حل شدن است. ربات سفید رنگی که در مزارع حرکت می کند، علف های هرز را جدا کرده و در نتیجه استفاده از آفت کش ها را در این مزارع کاهش می دهد.

نام این ربات در انگلیسی به معنای اردک است. این نام بدین دلیل بر روی این ربات ها گذاشته شده است که کار آن ها مشابه کاری است که اردک ها تا سالیان سال در این مزارع انجام می داده اند. اردک ها با حرکت در مزارع به کمک پاهای خاص خود، آب را در آن ها جابجا کرده و از رویش علف های هرز جلوگیری می کرده اند؛ حال ربات اردک به مثابه همان روش سنتی عمل کرده و کار را برای انسان ها و حیوانات راحت تر می کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، در واقع این ربات طی فرآیندی، در زمان حرکت خود به طور همزمان با آن، فرایند فتوسنتز را در علف های هرز متوقف می کند. این کار موجب می شود تا این علف ها نتوانند مراحل رویش خود را طی کرده و در اندازه های کوچک بمانند. پس از مدتی از طریق این فرایند، رویش این علف ها به طور کلی متوقف می شود که تا به حال محققان در استان یاماگا ژاپن از کار آن ها راضی بوده اند. این فناوری موجب می شود تا کشاورزان به تولید محصولات ارگانیک روی بیاورند. این ربات سفید رنگ و کوچک با 1.5 کیلوگرم وزن، به کمک انرژی خورشیدی، باتری و وای فای حرکت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن