دستاوردها

دستگاه ایرانی می‌تواند پساب بیمارستانی، صنعتی و خانگی را تصفیه کند

یک شرکت فناوری ایرانی دستگاهی ساخته که می‌توانند پساب بیمارستانی صنعتی و خانگی را تصفیه کرده و آنرا از میکروارگانیسم ها و ترکیبات آلی آلاینده و همچنین فلزات سنگین پاک کند. عمل تصفیه در این دستگاه با استفاده از پلاسما و فناوری کویتاسیون انجام می گیرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دستگاه ساخته شده توسط محققان ایرانی و یک شرکت فناوری مبتنی بر هم افزایی فناوری پلاسما و کویتاسیون است که می‌تواند انواع پساب ها و بازچرخانی ها را تسویه کند و بدین ترتیب امکان استفاده مجدد وجود دارد. این دو فناوری همراه هم امکان تخریب میکروارگانیسم ها ترکیبات آالی آلاینده و فلزات سنگین در آب را فراهم می کنند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

این دستگاه قادر است مواد بسیار پایدار را به راحتی تخریب کند. همچنین فضای اشغالی فرایند تصفیه نیز بسیار کم است و علاوه بر آن در مقایسه با روش‌های مشابه هزینه کمتری دارد و حذف فلزات سنگین نیز از مزایای مهم این دستگاه محسوب می شود. فناوری پلاسما در واقع از تخلیه الکتریکی ولتاژ بالا و ایجاد نقاط پر انرژی در آب و با کمک فعالیت های پلاسمایی می تواند عمل تصفیه را انجام دهد. در واقع پلاسمای پالسی و تخلیه الکتریکی در آب مکان مناسبی است تا بتوان تخریب آلاینده ها را انجام داد. تولید رادیکال هیدروکسیل اکسنده در این مرحله بسیار قوی بوده و در مقایسه با روش های معمولی بسیار تاثیر گذار است.

شرکت سازنده این دستگاه تصفیه از سال ۱۳۹۶ در زمینه سیستم های تصفیه آب و فاضلاب صنعتی و بهداشتی فعالیت دارد و این دستگاه را با استفاده از دانش و تکنولوژی خاص خود و با هدف افزایش کیفیت محصولات ساخته است.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا