نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

این تقویم کاغذ-الکترونیکی با گوشی‎هوشمند شما همگام می‎شود

با توجه به پیشرفت روزافزون دنیای دیجیتال، کاربران زیادی بر روی گوشی‎ها، تبلت‎ها، کامپیوترهای شخصی و ساعت‎های هوشمند خود اپلیکیشن‎های مختلف تقویم دارند و این سوال به دنبال آن شکل می‎گیرد آیا مانند گذشته به تقویم‎های کاغذی نیاز است؟ به نظر ما بعضی از افراد هم‎چنان از این تقویم‎ها استفاده می‎کنند، اما نظر شما در رابطه با استفاده از ترکیب یک تقویم کاغذی و دیجیتالی با هم چیست؟

طراحی به نام Kosho Tsuboi از این ایده استفاده کرده و دستگاهی به اسم Magic Calendar (تقویم جادویی) طراحی کرده است. این دستگاه از نظر طراحی ساده است و به لطف استفاده از نمایشگر کاغذ الکترونیکی، به طور کامل آن را می‎توان یک تقویم معمولی در نظر گرفت که از دیوار اتاق شما آویزان شده است. بهترین ویژگی این تقویم این است که نه تنها سنتی به نظر می‎آید، بلکه می‎تواند در رابطه با مسائل مختلف و رویدادهای پیش‎رو با گوشی‎‎هوشمند شما همگام شود.

به عبارت دیگر، کاربرانبه جای این‎که برای بررسی تاریخ مجبور به استفاده از گوشی‎هوشمند یا کامپیوتر شوند، با یک نگاه به دیوار اتاق خود، قادر به دیدن رویدادهای در پیش رو هستند.

تقویم جادویی آقای Tsuboi قسمتی از طرح تجربه‎ی اندروید گوگل در ژاپن بوده و در واقع به منظور توسعه‎ی بیشتر انتخاب شده است، یعنی این احتمال به خوبی وجود دارد که ماهیت مفهومی این طرح به واقعیت تبدیل شود.

دیدگاه کاربر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا