خبر رفع فیلتر توییتر در ایران تکذیب شد

عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در خصوص احتمال رفع فیلتر توئیتر اعلام کرد: توئیتر به هیچ وجه رفع فیلتر نمی‌شود. چنین خبرهایی حاکی از این بود که توئیتر جایگزین تلگرام خواهد شد، پیام‌رسان تلگرام مسدود شده و شبکه اجتماعی توئیتر از فیلتر خارج می‌شود. اما بنابه اظهارات معاون دادستان […]

عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در خصوص احتمال رفع فیلتر توئیتر اعلام کرد: توئیتر به هیچ وجه رفع فیلتر نمی‌شود.

چنین خبرهایی حاکی از این بود که توئیتر جایگزین تلگرام خواهد شد، پیام‌رسان تلگرام مسدود شده و شبکه اجتماعی توئیتر از فیلتر خارج می‌شود. اما بنابه اظهارات معاون دادستان کل کشور، با توجه به نقشی که شبکه اجتماعی توئیتر در فتنه سال 88 داشته، این شبکه به هیچ وجه رفع فیلتر نمی‌شود.

خرم‌آبادی خاطرنشان کرد: حتی اگر اعضای کارگروه هم به لحاظ اکثریتی که دولت در این کارگروه دارد، به رفع فیلتر شبکه اجتماعی توئیتر رأی بدهد، این شبکه علاوه بر دستور کارگروه با دستور مقام قضایی هم فیلتر شده و به همین خاطر تصمیم کارگروه منجر به رفع فیلتر توئیتر نخواهد شد.

به گفته وی، مسئولان باید به دنبال جایگزینی شبکه‌های داخلی به جای شبکه‌های خارجی و تقویت شبکه‌های داخلی باشند، نه رفع فیلتر سایت‌هایی که در فتنه نقش داشتند.