توییتر از این پس تصاویر GIF تا سقف 15 مگابایت را پشتیبانی می‌کند

تا همین چند سال قبل، وب‎سایت به اشتراک‎گذاری محبوب و مهم اجتماعی نظیر توئیتر و فیس‎‌بوک از تصاویر با فرمت GIF پشتیبانی نمی‎کردند. این نوع فایل‎ها خیلی زود محبوب شدند و به صورت وسیعی در قالب پست‎هایی به منظور نشان دادن واکنش استفاده و تبدیل به فایل‎هایی شدند که خیلی سریع در بین کاربران اینترنت […]

تا همین چند سال قبل، وب‎سایت به اشتراک‎گذاری محبوب و مهم اجتماعی نظیر توئیتر و فیس‎‌بوک از تصاویر با فرمت GIF پشتیبانی نمی‎کردند. این نوع فایل‎ها خیلی زود محبوب شدند و به صورت وسیعی در قالب پست‎هایی به منظور نشان دادن واکنش استفاده و تبدیل به فایل‎هایی شدند که خیلی سریع در بین کاربران اینترنت دست به دست می‎شوند. منشاء این فایل‎ها از تصاویر متحرک درج شده‎ای در آن‎ها بر می‎گردد که امکان درج آن‎ها به داخل اسلایدشو‎های پاورپوینت و و‎ب‎سایت‎ها از سال 2002 وجود دارد.

از آن زمان ولی، محبوبیت و گستردگی فایل‎های GIF بسیار بیشتر شده است چون آن‎ها برای به اشتراک‎گذاری یک ویدئو کلیپ سریع که نیاز به صدا ندارد بسیار ساده‎تر هستند یا در عوض می‎توان از توضیحاتی برای آن‎ها استفاده کرد. توئیتر می‎خواهد مطمئن شود که زمانی که بحث راه‎های به اشتراک‎گذاری مطرح می‎شود تمامی جنبه‎های مختلف را در بر گرفته باشد. به همین دلیل این شرکت اخیرا محدودیت فایل‎های GIF را به مقدار فوق‎العاده زیاد 15 مگابایت افزایش داده است.

یقینا، بسیاری از سایت‎ها تنها از حداکثر 5 مگابایت برای این تصاویر پشتیبانی می‎کنند. و بسیاری از فایل‎های GIF نیاز ندارند که حجیم باشند. با محدودیت جدید چطور می‎توان حدس زد این تصاویر به چه سمتی پیش خواهند رفت؟ یقینا باید شاهد GIFهای بیشتری با رزولوشن و کیفیت بهتر باشیم.

فایل‎های GIF جدید 15 مگابایتی تنها در نسخه‎ی تحت وب توئیتر به کار گرفته می‎شود و محدودیت نسخه‎ی موبایل همان 5 مگابایت باقی خواهند ماند.

از آینده کسی خبر ندارد، احتمال این وجود دارد که محدودیت برای سیستم‎های موبایل نیز افزایش یابد.

تبلیغات :

buy Neuralink