توییتر علاوه بر آیکون لایک، شکلک‌های دیگری را هم به شبکه خود اضافه خواهد کرد

اگر پیگیر اخبار مربوط به شبکه‌های اجتماعی بوده و یا از کاربران شبکه اجتماعی محبوب توییتر باشید، حتماً مستحضر هستید که این شبکه به‌تازگی اقدام به جایگزینی دکه Favorite خود با یک دکمه لایک به شکل قلب کرده است که این مسئله باعث شده تا توییتر حالا شباهت بیشتری به شبکه‌های چون اینستاگرام و فیس‌بوک […]

اگر پیگیر اخبار مربوط به شبکه‌های اجتماعی بوده و یا از کاربران شبکه اجتماعی محبوب توییتر باشید، حتماً مستحضر هستید که این شبکه به‌تازگی اقدام به جایگزینی دکه Favorite خود با یک دکمه لایک به شکل قلب کرده است که این مسئله باعث شده تا توییتر حالا شباهت بیشتری به شبکه‌های چون اینستاگرام و فیس‌بوک داشته باشد؛ اما ظاهراً پس از این اقدام توییتر، مدتی است که برخی کاربران از این کار اعلام نارضایتی کرده و معتقدند که این شبکه بهتر بود که دکمه لایک را اضافه نمی‌کرد تا توییتر هم مانند فیس‌بوک و اینستاگرام لایک محور نبود. حال سؤال اینجاست که آیا این اقدام توییتر خوب و مفید خواهد بود؟ ما هم با همین فرض که برخی کاربران با این کار موافق بوده و رضایت دارند و برخی دیگر مخالف‌اند؛ باید بگوییم که در برخی موارد این ویژگی جدید باعث ارتباط بهتر کاربران توییتر و ایجاد تعادل بین آن‌ها می‌شود.

با این حال به نظر می‌رسد که توییتر قصد دارد تا برای واکنش بهتر کاربران نسبت به توییت‌ها، شکلک‌های دیگری را هم به این سایت اضافه کند. این خبر را یکی از کاربران توییتر با نام @_Ninji گزارش کرده و همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، کاربران قادر خواهند بود تا توییت را لایک کرده و یک شکلک به آن اضافه کنند. این بدین معناست که زین پس کاربران می‌توانند بهتر نظر و واکنش خود را پیرامون توییت‌های منتشر شده اعلام کرده و بدین ترتیب پویایی شبکه اجتماعی توییتر هم بهتر شود.

twitter_emoji-640x334

شاید بگویید که چقدر این مسئله برایتان آشنا به نظر می‌رسد، بله آشناست؛ چرا که فیس‌بوک هم در حال آزمایش روی ویژگی شبیه به این بوده و از سوی دیگر هم اپلیکیشن‌های دیگری چون Line هم ویژگی جهت واکنش‌های پویا به پلتفرم خود اضافه کرده‌اند. متأسفانه وقتی که یکی از متصدیان سایت خبری معروف The Verge پیرامون این مسئله از شبکه‌های اجتماعی توییتر سؤال کرده است، این شبکه تنها با یک شکلک پاسخ داده است.

به هر حال هنوز اطلاعاتی در مورد زمان ارائه این ویژگی و اعمال آن در اختیار نیست ولی می‌توان انتظار داشت که قطعاً این اتفاق خواهد افتاد.