تازه های تکنولوژی

رونمایی از دستکش ویژه فضایی برای کنترل پهبادها با حرکت دست

دستکش فضایی ابزار جدیدی است که آژانس فضایی اروپا برای کنترل سطح نورد و پهباد با کمک حرکت دست ابداع کرده است. این دستکش ابزارهای پیشرفته ای را درون خود دارد که می تواند به فضانوردان در کنترل دستگاه های دیگر کمک کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری مجله خبری تکنا و به نقل از Gizmag، دستکش پیشرفته آژانس فضایی اروپایی بخشی از پروژه پکستکس (Pextex) این سازمان بوده و دو سال برای ساخت آن زمان صرف شده است. طراح این دستکش آگاتا مِدی‌اونی با کمک شرکت کومکس (Comex) این دستکش را توسعه داده است. این دستکش برای تسهیل کار فضانوردان در اداره دستگاه ها توسعه یافته و ابزارهای پیشرفته ای در آن تعبیه شده است.

لباس مخصوص فضانوردان برخلاف ظاهری که دارد خود دارای نیروی محرکه مخصوص بوده و برای محافظت از فضانوردان در محیط فضا طراحی شده است. دستکش فضایی منحصر بفرد سه ابزار خاص درون سه انگشت دارد. یکی از این ابزارها به فضانورد این امکان را می دهد تا کنترل پهبادها و سطح نشین ها را از راه دور کنترل کند. ابزار دوم نوعی لیزر است که برای تعیین مسافت و هدف گیری مورد استفاده قرار می گیرد. در آخر نمایشگری درون دستکش تعبیه شده تا وضعیت لباس فضانورد را به وی گزارش دهد. جنس این دستکش از نوع مواد خود ترمیمی بوده و قابلیت برداشت و یا ذخیره انرژی برای کنترل ابزارهایی دیگر مانند نمایشگرها و ربات ها را خواهد داشت.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا