سرقت اطلاعات حدود 2000 مشتری شرکت وودافون توسط هکرها

شاید شما نیز اطلاعات مربوط به حمله‌ی سایبری هکرها به پایگاه اطلاعاتی اپراتور انگلستانی Vodafone را شنیده باشید، حمله‌ای که طبق آمار رسمی خود شرکت، تا کنون اطلاعات مربوط به 1827 کاربر به صورت کامل لو رفته و در اختیار هکرها قرار گرفته است. این دومین باری است که یک اپراتور مخابراتی انگلستانی مورد حمله‌ی […]

شاید شما نیز اطلاعات مربوط به حمله‌ی سایبری هکرها به پایگاه اطلاعاتی اپراتور انگلستانی Vodafone را شنیده باشید، حمله‌ای که طبق آمار رسمی خود شرکت، تا کنون اطلاعات مربوط به 1827 کاربر به صورت کامل لو رفته و در اختیار هکرها قرار گرفته است. این دومین باری است که یک اپراتور مخابراتی انگلستانی مورد حمله‌ی هکرها قرار گرفته و اطلاعات مربوط به کاربران از دست رفته است.

هکرهای برای دسترسی به پورتال مشتریان، ایمیل‌های متعددی را به همراه کلمه‌ی عبور ارسال کرده‌اند و از همین طریق توانسته‌اند به اطلاعتی هموچون نام، شماره حساب کاربری و تلفن مشتریان دسترسی پیدا کنند. شاید یک خبر خوب در این مورد وجود داشته باشد و آن، این باشد که هکرها نتوانسته‌اند هیچ اطلاعاتی در مورد شماره حساب بانکی و یا کارت اعتباری کاربران به دست آورند. در حال حاضر کارمندان این شرکت در حال برقراری تماس با قربانیان این حمله‌ی سایبری بوده و اذعان داشته‌اند که اطلاعات مربوط به سایر مشتریان، در اختیار هیچ هکری نیست.

امکان استفاده از صدا برای پرداخت‌های بانکی

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

حمله‌های قبلی نیز که در ماه اکتبر رخ داده بود، مربوط به از دست رفتن اطلاعات حدود 20,000 مشتری از اپراتورهای Vodafone MVNO و TalkTalk بود؛ هر چند، دو نوجوان مسئول این حمله اعلام شده بودند و پلیس انگلستان نیز موفق شده این نوجوانان را دستگیر نماید.

این موضوع البته شاید بتواند موارد زیادی را بازگو نماید، اما موردی که باید به آن توجه کرد این است که کاربران باید به دنبال تعویض کلمات عبور خود باشند. همچنین کلمات عبوری که کاربران استفاده می‌کنند، باید تا حد ممکن پیچیده باشد تا مشکلاتی این‌چنینی دیگر تکرار نشود.