اخبار داخلیاطلاع رسانی

تعامل کمیسیون اتحادیه اروپا با ایران در پایش وضعیت مناطق سیل زده

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران خبر از تعاملات بسیار مناسب کمیسیون اتحادیه اروپا با کشورمان جهت پایش وضعیت جوی در مناطق سیل زده ایران خبر داد و اظهار داشته است که با وجود کمک های شایان ماهواره های ایرانی جهت ارائه تصاویری از جو هوایی حاکم در برخی از مناطق سیل زده کشورمان، حال می توانیم با دریافت خدمات ممتاز از سوی سازمان فضایی اروپا و همچنین همکاری فوق العاده زیاد بخش وزارت امور خارجه به کنترل بهتری بر این قبیل مناطق بحران زده کشورمان دست پیدا نماییم.

به گزارش سرویس اخبار فناوری اطلاعات ایران تک نیوز، آذری جهرمی در خصوص ایجاد تعاملی پایدار با کمیسیون فضایی و همچنین آژانس ایستگاه های فضایی اروپا جهت پایش بهتر مناطق سیل زده در کشورمان خبر داده است. وزیر ارتباطات ایران ضمن قدردانی و تشکر از تمام ارگان های مسئول و ذی ربط برای اجرای این همکاری در چنین شرایط اضطراری در ایران، از سازمان ملل متحد نیز کمال تشکر و سپاس را داشته است که سبب تسریع هر چه بهتر و بیشتر این تعاملات از سوی غرب، برای کشورمان شده است.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک
تعامل کمیسیون اتحادیه اروپا با ایران
تعامل کمیسیون اتحادیه اروپا با ایران

وزیر ارتباطات در صحبت های خود به دیپلماسی موفق ایران در طول تمامی این سال ها در اتحادیه اروپا نیز اشاره کرده است و خاطر نشان کرده که تعامل و همکاری امروز غرب (اروپا) با مهمترین کشور منطقه؛ یعنی ایران تنها مربوط به مسیر رو به جلو و کاملا قابل توجه سیاسی و دیپلماسی ایران در نهادها و سازمان های بین المللی این قاره می باشد. حال ما امیدوار هستیم با توجه به خیل عظیمی جاری شدن جریانات آبی در بخش های جنوب و جنوب غربی کشورمان که سبب بروز خسارات جانی، مالی و زیرساختی نیز شده است، توسط تصاویر ماهواره های اروپایی به کنترل بهتری بر این اوضاع نامنظم دست پیدا نماییم و در کنار آن از ماهواره های وطنی نیز نهایت استفاده را بعمل آوریم.

همچنین بخش روابط عمومی سازمان فضایی ایران نیز ضمن محترم شمردن این تعامل و تشکر از کمک های ارزشمند وزارت امور خارجه کشورمان، اشاره به نقش مهم ایستگاه فضایی اروپا داشته و افزوده است که موازات هر گونه اقدام مثبت اروپایی ها ما نیز بیکار ننشسته ایم و پژوهشگاه و سازمان فضایی ایران در کنار سایر بخش های خصوصی کشورمان نیز لحظه به لحظه در حال بررسی و ارائه تحلیل هایی درست از شرایط جوی در مناطق سیل زده خصوصا بخش های مربوط به استان خوزستان می باشد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا