All-In-One جدید اپل با صفحه نمایش رتینا و وضوح تصویر 5K معرفی شد

All-In-One های شرکت اپل که با نام iMac شناخته می شوند، طرفداران بسیار زیادی دارند و اپل نیز برنامه های بسیاری برای این دسته از محصولات خود دارد. روز گذشته نیز اپل، سری جدید iMac های خود را که به صفحه نمایش رتینا و با وضوح تصویر 5K مجهز شده اند، معرفی کرد. فیلیپ شیلر […]

All-In-One های شرکت اپل که با نام iMac شناخته می شوند، طرفداران بسیار زیادی دارند و اپل نیز برنامه های بسیاری برای این دسته از محصولات خود دارد. روز گذشته نیز اپل، سری جدید iMac های خود را که به صفحه نمایش رتینا و با وضوح تصویر 5K مجهز شده اند، معرفی کرد.

فیلیپ شیلر که یکی از مدیران ارشد اپل می باشد، در رابطه با این AIO جدید اینگونه توضیح داد :

“30 سال از ساخت اولین iMac های شرکت اپل می گذرد و حالا مفتخریم تا بهترین و قدرتمند ترین iMac ساخته شده در شرکت اپل را معرفی کنیم. این AIO جدید، صفحه ی نمایش برابر با 27 اینچ دارد که با وضوح تصویر 5K، حدودا 14.6 میلیون پیکسل را به وجود می آورد که این میزان بالای پیکسل سبب شده است تا کیفیت خیره کننده ای به وجود بیاید. متن ها بسیار شفاف تر از گذشته اند و تماشای ویدئو و مشاهده ی عکس ها، تجربه ای بی نظیر را به ارمغان می آورد.”

صفحه ی نمایش این iMac جدید، وضوح تصویری برابر با 5120×2800 دارد که حدود 67 درصد پیکسل بیشتر را نسبت به نسل گذشته از این iMac که وضوح تصویرش 4K بود، به وجود می آورد. از طرف دیگر، فن آوری ها جدیدی که در این AIO به کار گرفته شده است، در عین بالا رفتن کیفیت، مصرف برق را تا 30 درصد کاهش می دهد که نکته ی بسیار قابل توجهی می باشد.

لپتاپ های تبدیل شونده ی سری Chi ایسوس معرفی شدند! (CES 2015)

اما ویژگی های سخت افزای iMac جدید اپل نیز قابل تامل هستند. این سری جدید در دو مدل و با دو پردازنده عرضه خواهند شد، مدل اول دارای یک پردازنده ی Intel Core i5 3.4GHz می باشد که فرکانس آن در حالت توربو به 3.9GHz می رسد، مدل دیگر نیز با یک پردازنده ی Intel Core i7 4Ghz عرضه می شود که فرکانس در حالت توربو به 4.4GHz می رسد. همچنین، صفحه ی نمایش این دو iMac، به ترتیب با کارت های گرافیک AMD R9 290X-M و AMD R9 295X-M خودنمایی می کنند. این iMac ها با صفحه ی نمایش رتینا، در حالت استاندارد با 8 گیگابایت رم و 1 ترابایت فضای ذخیره سازی عرضه می شوند اما این قابلیت را نیز دازند که رم آنها تا 32 گیگابایت و هارد آنها تا 3 ترابایت افزایش پیدا کند.

تمامی سری های iMac های شرکت اپل با ورژن جدید سیستم عامل های OS X Yosemite که دارای ویژگی و قابلیت های بسیار زیادی می باشد، عرضه می شود. این سری جدید نیز از این قاعده مستثنی نیست و از برنامه ها و ویژگی های بسیاری بهره می برد.

هم اکنون قیمت iMac های جدید اپل از 2.499 دلار که مربوط به نسخه ی ساده تر (پردازنده ی Core i5، کارت گرافیک R9 290X-M و 8 گیگابایت رم) می باشد، آغاز می شود و هم اکنون می تواند آن را از فروشگاه آنلاین اپل سفارش دهید.

لینک کوتاه | منبع : Techpowerup