پتنت جدید اپل شایعات استفاده از فناوری تاچ آی‌دی بر روی صفحه نمایش را تایید می‌کند

شایعاتی که اخیراً منتشر شده‌اند به این قضیه اشاره دارند که مدل 2017 آیفون اپل گوشی شگفت‎انگیزی خواهد بود. انتظار می‎رود این گوشی دارای یک صفحه‎ی نمایش بدون لبه، یک پوشش تمام شیشه‎ای باشد و گفته‎ می‎شود که خبری هم از دکمه‎ی home  نبوده و در عوض این دکمه در شیشه روکش‎گذاری شده و دارای […]

sadmayeh-ad  

شایعاتی که اخیراً منتشر شده‌اند به این قضیه اشاره دارند که مدل 2017 آیفون اپل گوشی شگفت‎انگیزی خواهد بود. انتظار می‎رود این گوشی دارای یک صفحه‎ی نمایش بدون لبه، یک پوشش تمام شیشه‎ای باشد و گفته‎ می‎شود که خبری هم از دکمه‎ی home  نبوده و در عوض این دکمه در شیشه روکش‎گذاری شده و دارای فن‎آوری تاچ‎ آی‎دی باشد که به صورت بالقوه در زیر یک نمایشگر شیشه‎ای قرار می‎گیرد.

چنین چیزی کمی غیرمحتمل به نظر می‎آید؛ ولی با توجه به این‌که منبع خبری این اطلاعات فردی به اسم جان گرابر بوده که ارتباط خوبی با شرکت اپل دارد، امکان حقیقت داشتن آن وجود دارد. در واقع، وب‎سایت Patently Apple، موفق به کشف پتنتی از اپل شده که گواهی بر این ادعا می‎تواند باشد که یک تاچ‎ آی‎دی بدون دکمه در آیفون سال بعد به چشم خواهد خورد، چون این پتنت اشاره به این دارد که چطور قرار دادن تاچ آی‎دی در زیر نمایشگر این گوشی امکان‎پذیر است.

در واقع بر اساس آنجه اطلاع داریم این سومین پتنتی است که اپل در این رابطه ثبت کرده است. یکی از پتنت‎ها در واقع سال گذشته رونمایی شد ولی بر اساس این پتنت جدید، به سه روش مختلف برای شناسایی هویت کاربر اشاره شده است، یعنی از طریق چشمی (اپتیکال)، خازنی و اولترا سونیک (چیزی مشابه با Sense ID شرکت کوالکام).

هر روش معایب و مزایای خاص خودش را دارد، به‌طوری‌که روش چشمی به سادگی توسط حملات خرس ژله‎ای (Gummy Bear Attacks) دور زده می‎شود که عملاً برداشتن اثرانگشت و کپی‎برداری آن با استفاده از ماده‎ای شبیه به شکلات خرس ژله‎ای وجود دارد.

گفته می‎شود که روش اولترا سونیک دقیق‎ترین این روش‎ها باشد؛ ولی از آن جایی که به نظر می‎رسد که هیچ تولیدکننده‎ی گوشی هوشمند همراهی هنوز از چنین تکنولوژی بهره نبرده، می‌توان گفت که تا الآن در دنیای واقعی مورد محک قرار نگرفته است.

البته تمامی این صحبت‎ها بابت یک پتنت است و در نتیجه هیچ ضمانتی وجود ندارد که اپل آن را به حقیقت تبدیل کند، ولی اگر آن را با شایعات اخیر ترکیب کنیم متوجه می‎شویم که اپل به صورت بالقوه زمینه‎های لازم برای عملی شدن آن را فراهم کرده است.

تبلیغات :

buy Neuralink