فروش آیفون اپل به افت خود ادامه می‎دهد

نتایج مالی شرکت اپل برای سه‎ماهه‎ی اول سال میلادی منتشر شده است و اندکی افت در فروش آیفون را در مقایسه با سال قبل نشان می‎دهد. ارقام فروش به دست آمده برای مک و خدمات این شرکت بالا بوده است تا میزان درآمد کل این شرکت را به 52.9 میلیارد دلار برساند. تعداد آیفون‎های فروخته […]

نتایج مالی شرکت اپل برای سه‎ماهه‎ی اول سال میلادی منتشر شده است و اندکی افت در فروش آیفون را در مقایسه با سال قبل نشان می‎دهد. ارقام فروش به دست آمده برای مک و خدمات این شرکت بالا بوده است تا میزان درآمد کل این شرکت را به 52.9 میلیارد دلار برساند.

تعداد آیفون‎های فروخته شده در طول سه ماه گذشته 50.8 میلیون دستگاه بوده است که در مقابل آمار 51.2 میلیون دستگاه فروخته شده در همین بازه‎ی زمانی در سال قبل قرار می‎گیرد. قسمتی از این علت ممکن است به این دلیل باشد که طرفداران این برند آمریکایی منتظر مدل دهمین سالگرد آیفون هستند که در طول چند ماه آینده معرفی خواهد شد.

تقاضا برای آیفون تا انتهای سال جاری میلادی تنش زیادی نخواهد داشت

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

بخش دیگری از محصولات اپل که با کاهش فروش روبرو شده است آی‎پد است. 8.9 میلیون دستگاه تبلت اپل در بین ماه‎های ژانویه و مارس فروخته شده که به نسبت همین بازه‎ی زمانی در سال 2016 یعنی 10.25 میلیون دستگاه، 9 درصد کمتر است.

فروش محصولات مک این شرکت اما اخبار خوشی با خود به همراه دارند. این شرکت با کسب آمار فروش 5.2 میلیون دستگاه موفق به افزایش آمار فروش خود به مقدار 4 درصد شده است. سایر بخش‎های کسب و کار اپل (از جمله اپل‎واچ و تلویزیون اپل) با یک آمار دو رقمی 31 درصد افزایش فروش روبرو شده‎اند.