تحقق ایده اتصال مغز انسان به رایانه توسط محقق ایرانی

الون ماسک، میلیاردر ماجراجوی این روزهای دنیای فناوری، که در ماه‌های اخیر موفقیت‌هایی در شرکت فضایی اسپیس ایکس و مجموعه خودروسازی تسلا و همچنین SolarCity و Hyperloop داشته است، شرکتی را راه اندازی کرد که در Neuralink ایده هیجان انگیز مرتبط کردن مغز انسان و رایانه را محقق می‌کند. آنچه در مورد این دستاورد جدید […]

الون ماسک، میلیاردر ماجراجوی این روزهای دنیای فناوری، که در ماه‌های اخیر موفقیت‌هایی در شرکت فضایی اسپیس ایکس و مجموعه خودروسازی تسلا و همچنین SolarCity و Hyperloop داشته است، شرکتی را راه اندازی کرد که در Neuralink ایده هیجان انگیز مرتبط کردن مغز انسان و رایانه را محقق می‌کند.

آنچه در مورد این دستاورد جدید جالب است، ایرانی بودن پایه‌گذار این شرکت است. یک محقق ایرانی به نام پدرام محسنی در ژانویه گذشته عنوان Neuralink را به ماسک فروخت. محسنی یک مهندس برق در اوهایو آمریکاست که همراه با یکی از همکارانش نام تجاری Neuralink را در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک استارتاپ پایه گذاری کرد.

بهبود درمان در سرطان مغز استخوان با مهار نوعی پروتئین

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

این دو محقق دستگاهی تولید می‌کنند که می‌تواند به افراد متاثر از جراحات مغزی کمک کند اما در جذب سرمایه‌گذار موفقیتی به دست نیاوردند تا اینکه با پیشنهاد چشمگیری برای خریداری عنوان شرکتشان روبرو شدند. آنها پذیرفتند اما نمی‌دانستند که خریدار کسی نیست جز الون ماسک که بر اساس اعلام نشریه معتبر «فوربس» ارزش خالص دارایی‌اش چیزی درحدود ۱۴.۷ میلیارد دلار است.