چیپست اگزینوس 8895 سامسونگ بهتر از اسنپ‎دراگون 835 در بنچمارک GeekBench ظاهر شد

گوشی‎های پرچم‎دار سامسونگ بسته به بازار فروش از چیپست‎های اگزینوس خود این شرکت و یا اسنپ‎دراگون کوالکام بهره می‎برند و این غول کره‎ای در این زمینه سابقه‎ی خوبی از خود برجا گذشته است. گرچه اطلاعاتی که تاکنون از گوشی‎های Galaxy S8 و +Galaxy S8 به بیرون درز یافته اکثرا به مدل دارای چیپست اسنپ‎دراگون تمرکز […]

گوشی‎های پرچم‎دار سامسونگ بسته به بازار فروش از چیپست‎های اگزینوس خود این شرکت و یا اسنپ‎دراگون کوالکام بهره می‎برند و این غول کره‎ای در این زمینه سابقه‎ی خوبی از خود برجا گذشته است. گرچه اطلاعاتی که تاکنون از گوشی‎های Galaxy S8 و +Galaxy S8 به بیرون درز یافته اکثرا به مدل دارای چیپست اسنپ‎دراگون تمرکز داشته‎اند و خبر وجود مدل دیگر تقریبا تا الان فقط مشخص شده است.

چیپست مورد نظر در مدل دیگر بایستی اگزینوس 8895 باشد و گرچه مشخصات سخت‎افزاری آن با جزئیات کامل منتشر شده است ولی اطلاعات بسیار کمی در مورد جزئیات آن وجود دارد. امروز در نهایت در بنچمارک GeekBench نتایج این چیپست ظاهر شد. نتایج به دست آمده در وب‎سایت مذکور ظاهرا مربوط به دستگاهی با شماره‎مدل SM-G955F است که به راحتی می‎توان آن را متعلق به گوشی +S8 دانست و آمار به دست آمده واقعا چشم‎گیر است.

گوشی +S8 مجهز به اسنپ‎دراگون 835 در آخرین حضور خود در بنچمارک‎ها در قسمت عملکرد پردازنده در بخش تک رشته امتیاز 1929 و در بخش چند هسته امتیاز 6084 را به دست آورده بود. اگزینوس 8895 با کسب امتیازهای به ترتیب 1978 و 6375 در دو بخش فوق توانست از رقیب اسنپ‎دراگون 10 نانومتری خود بهتر ظاهر شود. این چیپست در هر دو بخش از پردازنده‎ی Kirin 960 هوآوی نیز بهتر بود.

می‎بایست اشاره کنیم که این نتایج اولیه‎ی بنچمارک‎ها است و در زمان ورود S8 سامسونگ به بازار ممکن است تغییر یابند. هم‎چنین، براساس اطلاعاتی که قبل به گوش می‎رسید، اگزینوس 8895 دارای سه مدل است، مدل رده‎بالای آن‎ها چهار هسته‎ی عملکردی M2 با فرکانس 2.5 گیگاهرتز و دو هسته‎ی اضافی GPU و یک نرخ کلاک بالاتر در پردازنده‎ی گرافیکی Mali-G71 دارد و ما حدس می‎زنیم سامسونگ دو دستگاه پرچم‎دار بعدی خود را به آن مجهز کرده است.

گرچه، از آن‎جایی‎که بنچمارک GeekBench به نظر می‎رسد سرعت کلاک 1.7 گیگاهرتز کلاستر Cortex-A53 را کشف کرده که در هر دو چیپست 8895M و 8895V یکسان بوده، نمی‎توانیم دقیقا بگوییم امتیاز این بنچمارک‎ها برای کدام چیپست است. اگر برای چیپست سری “V” باشد، چیپست جدید اگزینوس احتمالا می‎تواند حتی قدرت بیشتری از خود نشان دهد.

از طرف دیگر این بنچمارک مقدار رم این دستگاه را 4 گیگابایت گزارش می‎دهد و در شماره‎مدل آن حرف F به چشم می‎خورد که بایستی برای مدل بین‎المللی این دستگاه باشد.

تبلیغات :

buy Neuralink