هیولای جدید فراری، F12 TdF با توان 769 اسب بخار معرفی شد!

پس از اینکه فراری در سال 2012 از خودروی سوپر اسپرت و فوق‌العاده قدرتمند F12 Berlinetta رونمایی کرد، عرضه‌ی مدل‌های مختلف این خودرو و تولید نسخه‌های خاص از آن، به یکی از اصلی‌ترین درخواست‌های مشتریان این شرکت ایتالیایی تبدیل شد. نسل جدید این زیبای ایتالیایی که حالا با نام F12 TdF معرفی شده، با داشتن قدرت 769 […]

پس از اینکه فراری در سال 2012 از خودروی سوپر اسپرت و فوق‌العاده قدرتمند F12 Berlinetta رونمایی کرد، عرضه‌ی مدل‌های مختلف این خودرو و تولید نسخه‌های خاص از آن، به یکی از اصلی‌ترین درخواست‌های مشتریان این شرکت ایتالیایی تبدیل شد.

نسل جدید این زیبای ایتالیایی که حالا با نام F12 TdF معرفی شده، با داشتن قدرت 769 اسب بخاری (39 اسب بخار بیشتر از مدل اصلی) و گشتاور 520 پوند بر فوت (11 پوند بیشتر)، می‌تواند یکی از خودروهای بی‌نظیر بازار تلقی گردد. فراری اذعان داشته که مصرف بسیار بهینه و توانایی بالای این خودرو، سبب شده تا F12 TdF بتواند تنها با دور موتور 2500، تا 80 درصد از نیروی گشتاور خود بهره برد.

Ferrari’s monster F12 TdF squeezes 769HP from super-coupe 2

البته معنای این موضوع، این نیست که این ابرخودرو از نهایت قدرت خود استفاده نمی‌کند؛ نه اینگونه نیست و باید بدانید که این محصول جدید می‌تواند در مسابقات تور فرانسه نیز شرکت داشته باشد.

طبق گفته‌های سازندگان، ابر خودروی F12 TdF از نسخه‌ی بهینه‌شده سیستم انتقال Ferrari F1 بهره برده که سرعت تغییر جعبه دنده را تا 30 درصد برای افزایش سرعت و تا 40 درصد برای کاهش سرعت، بیشتر کرده است.

تمامی این موارد در کنار یکدیگر باعث شده‌اند تا F12 TdF بتواند از حالت سکون، تنها در عرض 2.9 ثانیه به سرعت 62 مایل بر ساعت (0 تا 96 کیلومتر بر ساعت) برسد. همچنین این خودرو برای رسیدن به سرعت 124 مایل بر ساعت (199 کیلومتر بر ساعت)، تنها به 7.9 ثانیه زمان نیاز دارد. و حداکثر سرعتی که این خودرو قادر است به آن دست پیدا کند نیز 211 مایل بر ساعت (339 کیلومتر بر ساعت) اعلام شده است.

Ferrari’s monster F12 TdF squeezes 769HP from super-coupe 3

عملکرد سیستم ترمز نیز در محصولات فراری، زبان‌زد بوده و نیازی به تعریق ندارد؛ در این مورد نیز سازندگان اذعان داشته‌اند که این خودرو پس از ترمز گرفتن از سرعت 96 کیلومتر بر ساعت، در مسافتی با اندازه‌ی 30.5 متر و از سرعت 199 کیلومتر بر ساعت نیز در مسافتی با اندازه‌ی 121 متر متوقف خواهد شد!

اما شاید بیشترین چیزی که توجه علاقه‌مندان را به خود جلب کرده، شکل ظاهری F12 TdF باشد. شکل آیرودینامیکی و جدید این خودرو در کنار طراحی مجدد بخش‌های مختلف آن، مجموعا 230 پوند را از وزن این خودرو کاسته است.

Ferrari’s monster F12 TdF squeezes 769HP from super-coupe 4

طبق گفته‌ی مدیران فراری، این شرکت ایتالیایی تنها 799 دستگاه از خودروی سوپر اسپرت F12 TdF را تولید خواهد کرد. همچنین هنوز قیمت نهایی این اتومبیل قدرتمند مشخص نشده است.

پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

تبلیغ در گوگل

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال