شرکت Fitbit سازنده ساعت‌های هوشمند Pebble را به مالکیت خود در می‌آورد

Pebble تبدیل به خاطره‌­ای خواهد شد و تکنولوژی‌­های Fitbit از این پس عرصه را به‌­دست خواهند گرفت. به­‌گزارش سایت Information، شرکت Fitbit  قصد خرید شرکت سازنده ساعت­‌های هوشمند Pebble را دارد. یک منبع ناشناس بیان می­‌کند شرکت فیت­بیت این ساعت­‌های هوشمند را تنها با 34 تا 40 میلیون دلار خریداری خواهد کرد (این درحالی است که […]

Pebble تبدیل به خاطره‌­ای خواهد شد و تکنولوژی‌­های Fitbit از این پس عرصه را به‌­دست خواهند گرفت. به­‌گزارش سایت Information، شرکت Fitbit  قصد خرید شرکت سازنده ساعت­‌های هوشمند Pebble را دارد. یک منبع ناشناس بیان می­‌کند شرکت فیت­بیت این ساعت­‌های هوشمند را تنها با 34 تا 40 میلیون دلار خریداری خواهد کرد (این درحالی است که هزینه­‌هایی که صرف ساخت این ساعت­‌ها می­شوند حداقل 25میلیون دلار است). شرکت Pebble ظاهرا به‌­دلیل برخی مشکلات مالی مدتی است که قصد فروش دارد. اگر خاطرتان باشد، این شرکت سازنده ساعت‌­های هوشمند در مارس همین امسال به­‌دلیل کمبود بودجه 25 درصد تخفیف اعلام کرد.

این منبع خبری می­‌گوید شرکت Pebble در گذشته پیشنهادات بهتری داشته است. طی گزارشی، شرکت سیتی­زن ژاپن برای خرید ساعت­‌های Pebble در سال گذشته 740 میلیون دلار پیشنهاد داده بود، اما کمپانی Pebble نپذیرفت. پس از عملکرد ضعیف Pebble در تبلیغات خود، شرکت اینتل پیشنهاد داد که شرکت‌های کوچک­‌تر را با 70میلیون دلار خریداری خواهد کرد به­‌شرطی که Pebble از راه­اندازی ساعت­‌های هوشمند Pebble2 وPebble تایم2، کمپین Kickstarter دست نگه دارد. اما متاسفانه این کمپانی باوجود تهدید مدیران کلیدی خود به ترک محل کار، باز هم این پیشنهاد را رد کرد.

با این اوصاف، کمپانی Pebble با تکونولوژی­‌های خود چه­‌خواهد کرد؟ به گفته سایت Information، این کمپانی رفته رفته فعالیت خود را  واگذار خواهد کرد چرا که فیت­بیت شرکت Pebble را خواهد خرید و تکنولوژی‌­ها و نیروهای ذهنی آن از جمله سیستم­‌های اجرایی آن را در اختیار خواهد گرفت. از آن­‌جایی که  این دستگاه جدید بیش از ساعت‌­هوشمند یک ردیاب تناسب اندام است، بنابراین زیاد عجیب نیست که یک کمپانی معروف علاقه‌­مند به خرید این پوشیدنی‌­های تناسب اندام باشد. ما اطلاعات خود را به‌­محض دریافت اخبار جدیدی از هر دو کمپانی به‌­روز رسانی خواهیم کرد.