حلزون های غول پیکر باعث قرنطینه در ایالت فلوریدا آمریکا شدند

حلزون های غول پیکر به اندازه موش صحرایی شهر پرت ریچی در ایالت فلوریدای آمریکا را به قرنطینه کشاندند. این حلزون ها حامل انگل بیماری مننژیت هستند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حلزون هایی که اندازه آنها تا ۲۰ سانتی متر خواهد بود به دلیل حمل انگل خاص باعث قرنطینه شهر پرت […]

حلزون های غول پیکر به اندازه موش صحرایی شهر پرت ریچی در ایالت فلوریدای آمریکا را به قرنطینه کشاندند. این حلزون ها حامل انگل بیماری مننژیت هستند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حلزون هایی که اندازه آنها تا ۲۰ سانتی متر خواهد بود به دلیل حمل انگل خاص باعث قرنطینه شهر پرت ریچی در ایالت فلوریدای آمریکا شد. این حیوانات به دلیل وجود این انگل که باعث ابتلا به بیماری مننژیت در انسان میشود می‌تواند از طرق مختلف باعث بیماری شود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

مقامات شهر پرت ریچی قصد دارند قرنطینه ایجاد شده را به مدت دو سال ادامه دهند. البته در این قرنطینه باید از انتقال گیاهان، خاک، زباله های خانگی، کمپوست و مصالح ساختمانی به خارج از منطقه جلوگیری شود. این حلزون های بزرگ که بومی آفریقا محسوب می شوند برای محیط زیست نیز خطرناک هستند. زیرا می توانند از ۵۰۰ گیاه مختلف تغذیه کنند. آنها حتی به بتن ها هم علاقه زیادی دارند و از طرفی ممکن است به ساختمان ها آسیب بزنند.

دو حشره شناس آمریکایی در دوران قرنطینه توانستند ۹ گونه جدید حشرات را کشف کنند

 سرعت تکثیر این حلزون ها نیز به شدت زیاد است و می توانند در طول یک سال حدود ۱۲۰۰ تخم بگذارند. پیش از این نیز این مدل از حلزون ها در سال ۱۹۶۰ در جنوب فلوریدا مشاهده شده بود در آن زمان با هزینه ای بالغ بر یک میلیون دلار و حدود ده سال زمان این منطقه از این حیوانات پاک شد. با توجه به اینکه هیچ گونه شکارچی طبیعی برای شکار این حلزون ها وجود ندارد آن ها طول عمر زیادی دارند و می‌توانند تا ۹ سال عمر کنند.