چه انتظاراتی را می‌توان از کنفرانس I/O گوگل داشت؟

رویداد  I/O گوگل پنجشنبه‌ی همین هفته در شهر سنفرانسیسکو ایالت کالیفورنیای آمریکا کار خود را شروع می‌کند و تک نیوز هم همانند گذشته مهم‌ترین اخبار این رویداد را برای شما پوشش می‌دهد. هنوز دو روز تا آغاز این رویداد مانده و ما قصد داریم تا از انتظارات خود در این رویداد برای شما بنویسیم. در […]

رویداد  I/O گوگل پنجشنبه‌ی همین هفته در شهر سنفرانسیسکو ایالت کالیفورنیای آمریکا کار خود را شروع می‌کند و تک نیوز هم همانند گذشته مهم‌ترین اخبار این رویداد را برای شما پوشش می‌دهد. هنوز دو روز تا آغاز این رویداد مانده و ما قصد داریم تا از انتظارات خود در این رویداد برای شما بنویسیم.

در سال گذشته گوگل در این کنفرانس از سرویس‌های جدیدی نظیر اندروید ویئر ( سیستم عامل اندروید برای ساعت‌های هوشمند، اندروید آتو‌( سیستم عامل اندروید برای ماشین‌ها و اندروید L که آن را اندروید لالی پاپ بعد‌ها نامید رونمایی کرد. در کنفرانس این هفته نیز احتمالا از همین سیستم‌عامل‌ها خبرهایی را خواهیم شنید. پس نگاهی به خبرهای قابل پیش بینی در رویداد امسال می‌اندازیم:

معرفی ساعت‌های هوشمند جدید:

چه انتظاراتی می‌توان از کنفرانس I/O گوگل داشت؟

با وجود این که اپل توانسته دنیای ساعت‌های هوشمند را از آن خود کند بدون شک این کنفرانس بهترین موقعی خواهد بود که کمپانی‌های مختلف از جدیدترین ساعت هوشمند خود مبتنی بر سیستم عامل اندروید ویئر رونمایی کند. از طرفی دیگر می‌توان شاهد ساعت‌های هوشمند جدیدی نظیر نسخه‌ی دوم ساعت  Moto 360 یا ساعت هوشمند سامسونگ باشیم. صحبت از اپل واچ شد شاید گوگل پشتیبانی از iOS را برای سیستم عامل اندروید ویئر در این رویداد اعلام کند.

پروژه‌ی Brillo گوگل و اینترنت اشیاء

http://www.technobuffalo.com/2015/05/22/google-io-2015-what-to-expect-from-googles-big-android-event/

گوگل در حال تهیه‌ی سیستم عاملی است تا بتواند دستگاه‌هایی که رم‌های کمی نظیر 32 یا 64 مگابایتی را با خود حمل می‌کنند را نیز پشتیبانی کند. برای مثال به زودی مانیتور‌های یخچال‌ها یا کوچک‌ترین دستگاه‌های موجود با رم پایین می‌توانند سیستم عامل منحصر به فرد خود را داشته باشند. احتمالا این رویداد فرصتی بسیار مناسب برای معرفی این سیستم عامل باشد. خوبی این رویداد این است که فعلا اطلاعاتی در مورد این سیستم عامل نداریم پس گوگل می‌تواند حسابی ما را سوپرایز کند.

سرویس اندروید تی وی

چه انتظاراتی می‌توان از کنفرانس I/O گوگل داشت؟

Android TV می‌تواند یکی دیگر از معرفی‌های گوگل در این کنفرانس باشد. همانند دیگر پیش بینی‌های ما از این سرویس نیز اطلاعات زیادی در دسترس نیست. شاید اپل در این رویداد بتواند ما را قانع کند تا از این سرویس در پذیرایی خانه‌های خود استفاده کنیم. اندروید تی وی احتمالا شامل یک بسته‌ای خواهد بود که سرویس‌های اینترنتی مختلفی را بر روی تلوزیون به نمایش می‌گذارد.

اندروید M

http://www.technobuffalo.com/2015/05/22/google-io-2015-what-to-expect-from-googles-big-android-event/

گوگل بدون شک در این رویداد یک سیستم عامل جامع و کامل را برای گوشی‌های هوشمند معرفی نمی‌کند چرا که قصد خراب کردن اندروید لالی پاپ را ندارد. همانند پارسال که این کمپانی به آرامی از اندروید L رونمایی کرد امسال نیز گوگل مسیر آرامی را در پیش گرفته و اندروید M را معرفی می‌کند تا شاید در آینده خبر‌های بیشتری از نسخه‌ی جدید سیستم عامل اندروید بشنویم. اندروید لالی پاپ تمرکز خود را برای ارائه‌ی هر چه بهتر رابط کاربری و سرعت بیشتری این سیستم عامل گذاشت. شاید اندروید M بیشتر به مسائل امنیتی این سیستم عامل بپردازد.

اندروید آتو:

چه انتظاراتی می‌توان از کنفرانس I/O گوگل داشت؟

اولین ماشین‌های هوشمند نیز در چند ماه آینده با سیستم عامل  Android Auto وارد بازار خواهند شد. هم اکنون توسعه دهندگان نیز در حال ارائه‌ی اپلیکیشن‌های مختلف برای این سیستم عامل هستند. گوگل در این کنفرانس فرصت مناسبی را پیدا می‌کند تا به ما بیشتر در مورد این سیستم عامل و برنامه‌های آن مخصوصا گوگل کروم صحبت کند. تصویر کنید که شما در خانه‌ی خود مشغول کار هستید و آدرس خانه‌ی خود را بر روی ماشین دوستتان می‌فرستید تا او به راحتی آدرس خانه‌ی شما را پیدا کند‍!

نکسوس جدید؟

http://www.technobuffalo.com/2015/05/22/google-io-2015-what-to-expect-from-googles-big-android-event/

به نظر نمی‌رسد گوگل نکسوس جدیدی را در رویداد امسال معرفی کند. درست است که شایعاتی در مورد نکسوس بعدی گوگل و سازنده‌ی آن از جمله ال جی و هوآوی به گوش می‌رسد اما هنوز زمان معرفی نکسوس بعدی از راه نرسیده است. به یاد داشته باشید که گوگل حدود 5 ماه بعد از معرفی اندروید L از نکسوس بعدی خود رونمایی کرد!

عینک هوشمند گوگل

چه انتظاراتی می‌توان از کنفرانس I/O گوگل داشت؟

شاید این عینک نیز جایی را در رویداد گوگل نداشته باشد. گوگل سال گذشته به طور رسمی تولید گوگل گلس را متوقف کرد تا بتواند تمرکز بیشتری را برای دوباره ساختن آن داشته باشد. آن‌ها حتی از پدر آیپاد نیز کمک گرفته‌اند تا بهترین محصول ممکن را ارائه دهند. گفته می‌شود اپل کار خود را از ماه ژانویه یعنی 5 ماه پیش شروع کرده پس زمان بسیار کمی را داشته تا بتواند این محصول را برای این رویداد آماده کند. نهایتا می‌توان گفت که فعلا منتظر این محصول نباشید!

سرویس تصویری گوگل

چه انتظاراتی می‌توان از کنفرانس I/O گوگل داشت؟

گوگل قصد دارد تا تصاویر کاربران را از گوگل+ حذف کند و برنامه‌ای جدا را برای به اشتراک گذاشتن تصاویر منتشر کند. احتمالا شاهد برنامه‌ای به اسم Google Photos در این رویداد خواهیم بود. این برنامه می‌تواند در زمینه‌های مختلفی به کمک کاربر بیاید و بک آپ گرفتن عکس‌ها را بسیار راحت‌تر کند. احتمالا Google Photos مختص دیدن تصاویر نخواهد بود و امکان ویرایش عکس‌ها نیز در این برنامه وجود خواهد داشت. حال سوال اصلی این جا پیش می‌آید که آیا این برنامه‌ می‌تواند به اندازه‌ی برنامه‌ی مخصوص ویرایش عکس اپل برای سیستم عامل iOS مفید واقع شود یا خیر؟

نتیجه گیری:

بدون شک آخر هفته‌ی بسیار شلوغی را با رویداد گوگل در پیش خواهیم داشت و سایت تک نیوز قصد دارد تا جدیدترین خبر‌های مختص این کنفرانس را برای شما به اشتراک بگذارد. باید دید از میان گزینه‌های بالا چه تعداد به صورت رسمی توسط گوگل در این کنفرانس به نمایش در می‌آیند؟!

 

پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

تبلیغ در گوگل

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال