ویژگی “Hey Cortana” از اپلیکیشن اندرویدی این دستیار صوتی حذف شد

غول نرم‌افزاری دنیا، مایکروسافت به‌تازگی اپلیکیشن اندرویدی دستیار صوتی خود، کورتانا را به‌روزرسانی کرده است و بدین ترتیب نسخه نرم‌افزاری آن حالا 1.2.0.726شده است. علی‌رغم بهبود عملکرد و پیشرفت‌های ارائه شده در قالب این به‌روزرسانی، آنچه که تعجب آور است، حذف ویژگی Hey Cortana از این اپلیکیشن در دستگاه‌های آمریکاست. هیچ گزارش و یا پاسخ […]

غول نرم‌افزاری دنیا، مایکروسافت به‌تازگی اپلیکیشن اندرویدی دستیار صوتی خود، کورتانا را به‌روزرسانی کرده است و بدین ترتیب نسخه نرم‌افزاری آن حالا 1.2.0.726شده است. علی‌رغم بهبود عملکرد و پیشرفت‌های ارائه شده در قالب این به‌روزرسانی، آنچه که تعجب آور است، حذف ویژگی Hey Cortana از این اپلیکیشن در دستگاه‌های آمریکاست.

هیچ گزارش و یا پاسخ رسمی در رابطه با علت حذف این ویژگی که به کاربران اجازه می‌داد تا با صدای شخص خود آن را فعال کنند، ارائه نشده است؛ اما حدس و گمان‌هایی در رابطه با این که این قابلیت کورتانا با ویژگی Ok Google دستیار صوتی گوگل یعنی Google now تداخل داشته و منجر به عملکرد نادرست میکروفون دستگاه می‌شود، مطرح شده است.

شایان ذکر است که اپلیکیشن اندرویدی کورتانا تنها چند هفته پیش منتشر شده است و از عمر آن زمان زیادی نمی‌گذرد و در همین مدت کم تاکنون 500 هزار مرتبه روی دستگاه‌های اندرویدی کاربران نصب شده است.

همان‌طور که عنوان شد، مایکروسافت هنوز در مورد دلیل اصلی این اقدام، اظهارنظر نکرده است، بنابراین هنوز نمی‌توان به‌طور قطع گفت که مشکل فوق‌الذکر دلیل پشت پرده حذف قابلیت بوده است. باید منتظر ماند و دید که مایکروسافت در آینده چه تصمیمی را برای رفع این مشکل، اتخاذ خواهد کرد.

 

تبلیغات :

buy Neuralink