موبایل

مشکل کاربران آیفون 6 اس اپل پس از بازگردانی نسخه پشتیبان؛ پیام‌های عجیب و غریب

تفاوت میان آیفون جدید 6 اس و آیفون 5، 5 اس یا 5 سی، تنها در اندازه صفحه‌نمایش این گوشی‌ها نیست بلکه آیفون 6 اس در مقایسه با نسل‌های قبلی خود از رزولوشن بالاتری در نمایشگرهایش بهره می‌برد. بنا به گزارشات کاربران گفته شده است که برخی از آن‌ها در هنگام بازگردانی نسخه پشتیبان از آیفون‌های 5، 5 اس، 5 سی روی آیفون 6 اس جدید با یک مشکل نمایشی عجیب مواجه شده‌اند.

weird-display-bug

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید بنا به برخی دلایل نمایشگرهای آیفون 6 اس هنگامی که در حالت زوم قرار گرفته، شکل و روال عادی خود را نداشته است. ظاهراً در زمان بزرگ‌نمایی اطراف صفحه‌نمایش بریده شده و چنین به نظر می‌رسد که محتوا برای نمایشگر و یا رزولوشن آیفون 6 اس به خوبی بهینه نشده است.

با توجه به گزارشات این مشکل عمدتاً روی اپلیکیشن‌هایی نظیر کیف‌پول، آب‌وهوا، ساعت، ماشین‌حساب و برنامه‌های سلامتی و بهداشت تاثیر گذاشته است. توصیه شده که با نصب صحیح iOS 9 بر روی آیفون 6 اس، این مشکل رفع خواهد شد اما بدیهی اس که حتی در صورتی که این اتفاق بیفتد، بازگردانی نسخه پشتیبان به نوعی وقت تلف کردن خواهد بود. تعدادی از کاربران نیز اظهار داشته‌اند که با روشن نمودن حالت بزرگ‌نمایی نمایشگر (Display Zoom) مشکل برطرف خواهد شد اما انتخاب این گزینه از منوی تنظیمات بدین معنی است که تمام مشخصه‌های گوشی در حالت بزرگ‌نمایی مشاهده شود.

طبق ادعای افرادی که از نسخه بتای iOS 9.1 استفاده می‌کنند، این مشکل در این نسخه حل شده بنابراین باید تا زمان دریافت این نسخه برای برطرف شده این مسئله منتظر باشیم و یا اینکه امیدوار باشیم که شرکت اپل پیش از عرضه رسمی iOS 9 راه‌حلی برای آن ارائه نماید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا