اخبار شرکت‌هاپردازنده

AMD به گفتن دروغ در مورد تعداد هسته‌ چیپ‌هایش متهم شد

معمولا سازندگان چیپ‌ها و پردازنده‌ها، در مورد قدرت تراشه‌های خود اغراق می‌کنند، اما این‌بار AMD کاری متفاوت انجام داده و نشان داده که حتی این امکان وجود دارد که تبلیغات اشتباه نیز انجام شود.

به تازگی مدیران این شرکت برای تبلیغات گمراه‌کننده و نادرست در مورد تعداد هسته‌های پردازشگر در پردازنده‌های سری Bulldozer، متهم شده‌اند. پیشتر اعلام شده بود که 8 هسته‌ در این پردازنده قرار گرفته‌اند و حالا مشخص شده که تعداد آنها، تنها 4 هسته بوده و AMD کاربران را در این مورد گمراه کرده است. زمانی که تعداد هسته‌ها کاهش پیدا می‌کند، دستورالعمل‌ها کمتر به صورت هم‌زمان پردازش شده و انتظاری که شما از این پردازنده‌ی 8-هسته‌ای دارید، برآورده نخواهد شد. در واقع این موضوع را باید یک طراحی بسیار ضعیف و نا امیدکننده در مورد ساختار این پردازنده از سوی AMD در نظر بگیریم.

هنوز AMD دفاعی از خود در دادگاه نداشته و به نظر می‌رسد که این شرکت نیز از موضع خود در مورد طراحی ماژولار چیپ‌هایش، عقب‌نشینی کرده است. نسل جدید پردازنده‌های این شرکت با معماری “Zen”، که در آینده‌ی نزدیک عرضه خواهند شد، می‌توانند تمرکز بهتری بر روی پردازش همزمان اطلاعات داشته باشند و انتظار می‌رود که در آینده در کنار وجود هسته‌ها، رشته‌ها نیز بتوانند به پردازش موازی دستورها کمک کنند، همان‌گونه که اینتل از رشته‌ها و با تکنولوژی Hyperthreading در پردازنده‌های خود به پردازش موازی، کمک بسزایی کرده است.

شاید این موضوع باعث شود که اندازه‌ی پردازنده، بزرگ‌تر از قبل شود، اما نتیجه‌ای که این موضوع می‌تواند به همراه داشته باشد، بسیار راضی‌کننده خواهد بود. شاید هیچ‌وقت پرچم‌داران AMD در این عرصه نتواند قدرت پردازنده‌های اینتل را داشته باشد اما حداقل AMD در تعداد هسته‌های پردازنده‌های خود، اشتباه نخواهد کرد!

موضوع دیگری که اهمیت بالایی دارد، نگرانی‌ها در مورد احتمال پرداخت جریمه‌ای سنگین بابت این اشتباه در بازاریابی خواهد بود و حتی این احتمال وجود دارد که شرکت بخواهد بخشی از پول خریداران را نیز بازگرداند که در این صورت، تنها AMD موقعیت بحرانی خود را تشدید خواهد کرد.


نظرسنجی طرح محدودسازی اینترنت بین الملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا