[Computex 2015] چیپ 8-هسته‌ای و قدرتمند Helio P10 توسط مدیاتک معرفی شد

پس از اینکه کمپانی مدیاتک از پرچم‌دار 10-هسته‌ای خود برای محصولات هوشمند رونمایی کرد، حالا شاهد معرفی یک چیپ میان‌رده و البته قدرتمند هستیم که Helio P10 نام دارد. این چیپ جدید که با فناوری ساخت 28 نانومتری ساخته شده است با هدف کاهش مصرف باتری محصولات هوشمند تولید شده و با ویرایش‌هایی که بر روی هسته‌های […]

پس از اینکه کمپانی مدیاتک از پرچم‌دار 10-هسته‌ای خود برای محصولات هوشمند رونمایی کرد، حالا شاهد معرفی یک چیپ میان‌رده و البته قدرتمند هستیم که Helio P10 نام دارد. این چیپ جدید که با فناوری ساخت 28 نانومتری ساخته شده است با هدف کاهش مصرف باتری محصولات هوشمند تولید شده و با ویرایش‌هایی که بر روی هسته‌های پردازشی چیپ انجام شده، مصرف باتری را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

اما همانطور که از یک چیپ میان‌رده انتظار می‌رود، قدرت Helio P10 برای مقابله با پرچم‌دارن بالا نیست و در ساختار آن نیز از 8 هسته‌ی پردازشگر Cortex-A53 با کلاک 2 گیگاهرتز استفاده شده است. تنها دلیل قدرت پایین‌تر این چیپ نیز نبود هسته‌های پرداشگر Cortex-A57 می‌باشد که البته نبود آنها، باعث شده تا مصرف این چیپ تا اندازه‌ی قابل توجهی پایین بیاید.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

MediaTek unveils Helio P10 octa-core SoC with 21-megapixel camera, Cat 6 LTE 2

این چیپ جدید که اولین محصول از خانواده‌ی Helio P نیز به حساب می‌آید از پردازشگر گرافیکی دو هسته‌ای ARM Mali-T860 بهره می‌گیرد که با فرکانس 700 مگاهرتز، به صورت کامل از شبکه‌ی پرسرعت 4G/LTE Cat 6 بهره می‌برد.

بنچمارک منتسب به LG G4، مشخصات فنی کامل این تلفن هوشمند را نمایش می‌دهد

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه در مورد این چیپ جدید و قدرتمند نیز به همراه داشتن سنسوری 21-مگاپیکسلی برای دوربین می‌باشد، سنسوری که برای اولین در دنیا از موتور TrueBright ISP نیز استفاده می‌کند. طبق گفته‌ی مدیاتک، این سنسور می‌تواند به هنگام ثبت تصاویر، نور را حدود دو برابر بیشتر به نسبت سنسورهای RGB جذب نماید که سبب می‌شود تا تصاویر حتی در نور کم نیز در بهترین حالت خود ثبت شوند و رنگ‌ها، بسیار واقعی‌تر از قبل ثبت شوند.

هنوز زمان دقیق ورود چیپ‌های Helio P10 به بازار اعلام نشده اما مدیاتک اذعان داشته که زمان عرضه‌ی این چیپ، پایان سال جاری می‌باشد.