اسکایپ با ویژگی‌های مهیج و سازگار با iOS 10 به‌روزرسانی شد

گرچه چند سال قبل سخت می‎توانستیم باور کنیم که مایکروسافت، اسکایپ و iOS در کنار هم در یک تیتر خبری قرار گیرند، ولی حالا صحبت در رابطه با این سه در یک خبر بسیار متداول است. به نظر می‎رسد که مایکروسافت آپدیت جدیدی برای اپلیکیشن پیام‎رسانی خود ارائه داده است تا بسیاری از قابلیت‎های iOS […]

گرچه چند سال قبل سخت می‎توانستیم باور کنیم که مایکروسافت، اسکایپ و iOS در کنار هم در یک تیتر خبری قرار گیرند، ولی حالا صحبت در رابطه با این سه در یک خبر بسیار متداول است. به نظر می‎رسد که مایکروسافت آپدیت جدیدی برای اپلیکیشن پیام‎رسانی خود ارائه داده است تا بسیاری از قابلیت‎های iOS 10 را در اسکایپ خود لحاظ کند.

با اضافه کردن SiriKit، کاربران می‎توانند با استفاده از اسکایپ بسیار ساده‎تر به نسبت قبلا با اشخاص مورد نظر خود تماس برقرار کنند. این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‎دهد به سادگی نام شخصی که می‎خواهند با او تماس بگیرند را بگویند. سیری به احتمال زیاد از کاربر می‎خواهد تایید کند که فرد مورد نظر مخاطب صحیحی است، و او با دریافت تایید برقراری تماس با اسکایپ را شروع می‎کند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

مایکروسافت هم‎چنین اعلام کرده است که قابلیت SiriKit را برای نسخه‎ی تجاری اسکایپ از 1 اکتبر در اختیار کاربران iOS می‎گذارد، البته هنوز این تاریخ دقیق نیست.

امکان چت به اپلیکیشن های آنلاین آفیس اضافه شد

تغییر دیگر در لیست مخاطب اسکایپ است که حالا مستقیما بر روی دستگاه iOS ذخیره می‎شود. ادغام لیست مخاطب اسکایپ با iOS باعث می‎شود آغاز تماس‎های تلفنی اسکایپ، تماس‎های ویدئویی یا حتی Skype IMها ساده‎تر باشد چون دیگر نیازی به ابتدا باز کردن اپلیکیشن نیست.

ios-10-3-cropped

هم‎چنین، تیم توسعه‎دهندگان مایکروسافت اعلام می‎کنند که اسکایپ از CallKit موجود در iOS 10 بهره خواهد بود یعنی تمامی تماس‎های تلفنی با اسکایپ حالا نظیر تماس‎های معمولی به نظر خواهند آمد و در نتیجه جابجا شدن بین تماس‎های معمولی و اسکایپ یا جواب دادن آن‎ها با استفاده از این قابلیت داخلی iOS 10 ساده‎تر است.

درست نظیر قابلیت SiriKit، قابلیت CallKit برای نسخه‎ی تجاری اسکایپ از ماه بعد نیز استفاده خواهد شد.

طبیعتا، به منظور بهره بردن از تمامی قابلیت‎های جدیدی که مایکروسافت اعلام کرده است، بایستی آخرین نسخه اسکایپ برای iOS را از اپ‎استور دانلود کنید.